Po méně zdařilém pátečním prologu dojela česká reprezentantka dvacátá na desetikilometrové trati klasicky s handicapovaným startem a ještě lepší byla ve sprintu na 1,2 km klasicky. V tomto závodě byla vyřazena až ve čtvrtfinále a 18. místem se vyšvihla na dvacátou pozici v celkovém pořadí Tour de Ski.

Evo, s čím jste do nedělního závodu šla? Přece jen, byl to sprint a vy jste den před tím uspěla v dlouhé desítce, což byl rozdíl!
Po pravdě, já jsem nad tím zas tolik nepřemýšlela. Sprint je vždycky loterie. Chtěla jsem se poprat o co nejlepší výsledek, ale že to bude až tak dobrý, to mě nenapadlo.

Podařilo se vám postoupit až do čtvrtfinálové rozjížďky, jak ta probíhala, a byly šance ještě na víc?
No, docela mě to překvapilo. Bála jsem se startu. Startovní reakce nebyla nic moc, ale udržela jsem se v kontaktu. Na konci startovní rovinky spadla Němka a já se zařadila na třetí až čtvrté místo. Při sjezdu do stop jsem se zařadila na čtvrtou pozici a celý kopec jela v kontaktu. Na přechodu mi první tři trochu odjely, ale díky super lyžím jsem se přiblížila a do druhého kopce stahovala. Jenže na přechodu mi zase trochu poodjely. No, a pak už byl sjezd a cílová rovinka. Dotahovala jsem, ale stihnout se to nedalo.

Osmnácté místo je přesto fantastické a ještě vylepšilo pocit ze sobotní desítky. Zvládáte fyzicky? Přece jen, sportovci říkají, že když se daří, tělo bolí o to méně.
No sice se to říká, ale v tuhle chvíli mě bolí všechno. Hned po závodě jsem byla v pohodě, ale pak jsem si na chvilku lehla, po čemž se všechno začalo ozývat. Večer jsem si nedokázala představit, že bych měla dneska znovu závodit. Od pondělního rána jsem byla u fyzioterapeuta a snažila se dát nějakým způsobem dohromady. Mám problémy se zápěstím a zase mě trápí žebra. A to nepočítám bolest svalů.

Po pondělku přijde další cestování, těšíte se víc na třetí místo Tour de Ski nebo na konec celé Tour?
Tak o tom zatím vůbec nepřemýšlím, teď musím nějak dobojovat skiatlon (běžel se včera krátce před uzávěrkou této strany, pozn. aut.). To není moje zrovna oblíbená disciplína a když se k tomu přičte únava… Bude to těžký.

Co byste vzkázala čtenářům Krkonošského deníku, kteří sledují vaše výsledky a dojmy z Tour de Ski?
Především jim děkuji za podporu a vzkázala bych hlavně, ať se mnou mají trpělivost. Tohle byly dva super výsledky, ale co bude dál, se nedá říct. Pořád je tam spousta holek, které na tom jsou podobně jako já, takže se může stát cokoliv.

Průběžné pořadí Tour de Ski (po třech z 8 závodů):
1. Kowalczyková 35:13,8, 2. Majdičová -44,4, 3. Saarinenová -1:00,3, 4. Longaová (It.) -1:01,9, 5. Jacobsenová -1:09,2, … 20. Nývltová -2:41,5, 50. Janečková -4:52,7.

Pořadí Světového poháru (po dvanácti z 31 závodů):
1. Björgenová (Nor.) 760, 2. Kowalczyková 685, 3. Follisová (It.) 474, 4. Kallaová (Švéd.) 431, 5. Majdičová 372, … 58. Nývltová 21, 74. Janečková 8.⋌