S jakými ambicemi tedy vstupujete do nadcházející sezony?
Rádi bychom zopakovali výkony z minulé sezony, v níž jsme až do play off hráli velice dobře a pohybovali se v tabulce na čtvrtém či pátém místě. Mým velkým přáním je jinak boj o medaili.

Byla tato věta vyslovena i v souvislosti s příchodem Evy Němcové-Horákové, někdejší nejlepší basketbalistky Evropy?
Eva by nám velmi měla pomoci při doskocích. Jsem také přesvědčen, že úspěšná bude i bodově. Spoluhráčky by měla kočírovat jak na hřišti, tak v šatně.

Kromě Horákové tým posílila také Lucie Kysilková z Valosunu Brno…
V nejvyšší soutěži už má něco odehráno. Věřím, že to na palubovce prokáže.

Řešíte, co se týká složení základní pětky, nějaké dilema?
Je nás čtrnáct. I proto mají některé hráčky povoleny střídavé starty v jiných klubech nebo budou nastupovat za dorost. O složení základního kádru mám jinak jasno.

V přípravě jste konfrontovali síly s velmi zdatnými protivníky. Je tým na start ŽBL dobře připraven?
Mezinárodní zápasy vám dají mnohem víc. Ukázaly nám chyby a nedostatky. Holky poznaly tvrdý agresivní basketbal, zkrátka trend, jakým se nyní v Evropě hraje. Doufám, že i díky těmto utkáním start do soutěže zvládneme.

K ozdobám ŽBL vždy patřily souboje s východočeským rivalem z Trutnova. Těšíte se na vzájemné bitvy?
To víte, že ano. Tyhle zápasy mívají patřičnou atmosféru. Vždycky je to otázka momentální formy. Znovu očekávám vyrovnané partie.

Na úvod hostíte pražskou Spartu, kterou jste v přípravě vysoko porazili. Vítězství by tedy mělo být povinností…
První zápasy bývají vždycky trochu nervozní. I proto jsem rád, že jsme narazili právě na tohoto soupeře. Podcenit ho však v žádném případě nemůžeme. Jedná se sice o nováčka, v jehož kádru působí řada mladých hráček, ale zdobí ho bojovnost a je schopen překvapit. Přesto věřím, že tenhle vstupní duel zvládneme a na Valosun pojedeme v sobotu v optimálním rozpoložení.

Co na Spartu bude platit?
Díky výškové převaze bychom se hlavně měly prosadit pod košem.

Jak to vypadá po zdravotní stránce? Jste kompletní?
V minulém týdnu si bohužel podvrtla kotník Bičišťová, se zraněním prstu laboruje Pochobradská. Ale ta by měla být k dispozici.