Nemohl uvěřit, jak lehce se v této pasáži jeho družstvo připravilo o dramatičtější závěr utkání v úvodním čtvrtfinále s Trutnovem.

„Co se tam stalo? To se musíte zeptat hráček, já jim do hlav nevidím. My po nich chceme maximální nasazení a řešení určitých herních situací, ale prostě se to tak nedělo,“ zlobil se brněnský kouč.

Valosun vyhrál v Trutnově třetí čtvrtinu 21:15 a snížil náskok Kary na čtyři body (67:63). Už po 101 vteřinách závěrečné desetiminutovky však bylo všechno jinak. Domácí tým odskočil na 73:63 a dalšími koši si začal dláždit cestu za prvním vítězstvím.

„Náš výkon byl ze dvou třetin špatný a z jedné dobrý. Bohužel, v té jedné třetině, kdy jsme si trošičku uvědomili, co máme hrát, jsme nedali jasný koš,“ posteskl si Klein.

Připomínal tím situaci z úvodu poslední čtvrtiny, kdy Vlková neproměnila nájezd pod koš. „Mohli jsme utkání udělat dramatičtější, ale můžeme si za to sami, že utkání dopadlo tak, jak dopadlo. Trutnov hrál výborně. Tři hráčky nám daly přes dvacet bodů. Utkání se rozhodovalo v obraně, která z naší strany byla špatná,“ prohlásil.

Zlepšit defenzivu bude hlavní úkol Valosunu pro zítřejší druhý duel v Trutnově. „Uvidíme, jestli se holky probudí,“ zlehka se usmál trenér Klein. „Myslím, že se určitě projeví i únava. Není to sranda hrát dva zápasy po sobě. My nic nevypustíme, domácím to zadarmo nedáme. Řekl bych, že už to bude trošku na krev a utkání bude hodně o vůli,“ dodal.