Dvůr Králové - Vršovice 31:24 (14:15)

Pro domácí tým měl zápas velkou důležitost, vstup do něj se ale o mnoho lépe povedl soupeři. Pražané po třech minutách vedli 0:4 a v polovině prvního poločasu dokonce 5:11.

Od té doby ale s přispěním fanoušků začala stíhací jízda Východočechů a ještě do přestávky stihli domácí snížit na rozdíl jediné branky.

Po pauze už sportovní hala Strž patřila pouze jednomu týmu. Dvůr, který střelecky táhl aktuálně druhý nejlepší kanonýr soutěže Lukáš Picha (13 branek!), brzy stav definitivně otočil a nakonec utkání ovládl přesvědčivým rozdílem sedmi branek.

Fakta - branky: Picha 13/2, Voňka 5, Jakub Kirschbaum a Hampl 4, Jan Kirschbaum 2, Zelinka, Šeba a Kulhánek 1 – Bednář 7/1, Konečný 5, Hanzl, Motejl a Janotka 3, Hradecký, Posejpal a Sauer 1. Rozhodčí: Dolejší, J. Dvořák. Vyloučení: 5:4. ŽK: 0:1. Diváci: 120.

Maloměřice - Náchod 31:28 (15:14)

Na půdě čtvrtého celku tabulky se Náchodští prezentovali ve velmi dobrém světle a kůži favoritovi neprodali lacino. I když v úvodu to tak nevypadalo. Brňané si brzy vypracovali slušný náskok a nic nenasvědčovalo dramatu.

Nakonec se ale domácí na jedenácté vítězství v sezoně pořádně nadřeli. Nejlepším střelcem utkání byl s deseti góly hostující Freiberg.

Fakta - branky: Ipser 8, Jung 6/5, Jirák 5, Musil 4, Hotárek 3, Erbes a Osoba 2, Černý 1 – Freiberg 10/1, Kosinka a Cvejn 4, Lojda 3, Hrachový 3/1, Tyler, Resl, Novohradský a Metelka 1. Rozhodčí: Baader, J. Novotný. Vyloučení: 3:3. ŽK: 3:2. ČK: 1:0 (Horák). Diváci: 83.

Chodov - Jičín B 32:27 (14:11)

Jičínská rezerva do zápasu na hřišti favorita vstoupila vedením 0:2, brzy si ale náskok vypracovali domácí.

Rozhodující pasáž utkání přišla na startu druhého poločasu, kdy pražský celek odskočil ze skóre 14:12 do náskoku 19:12. Také třetí východočeský klub měl ve svém středu dvojciferného střelce. Deset tref zkušeného Masáka ale na víc, než porážku o pět branek, nestačilo.

Fakta – branky: Medenčevič 6, Klačo 6/1, Hanus a Kaštánek 4, Krouský a Turek 3, Šafář a Řežábek 2, Adensam a Vladyka 1 – Masák 10, Vávra a Drbohlav 5, Šebek 4/2, V. Dvořák 2, M. Novotný 1. Rozhodčí: Mošna, Vaník. Vyloučení: 4:3. ŽK: 1:3. Diváci: 81.

TOP střelci I. ligy
Kanonýr Dvora Králové Lukáš Picha v 18. kole dosáhl nejvíce branek a ve střelecké tabulce I. ligy mu patří druhé místo.
1. Jiří Tiller (Bystřice p. H.) 114
2. Lukáš Picha (Dvůr Králové) 109
3. Radek Cvejn (Náchod) 93

Další výsledky 18. kola: Strakonice – Hustopeče 27:26, Velká Bystřice – Zlín 26:22.

19. kolo (27. – 28. 4.) - sobota, 17.00: Dvůr Králové n. L. – Jičín B, Náchod – Vršovice. Neděle, 11.00: Hustopeče – Maloměřice, Bystřice pod Hostýnem – Chodov; 15.00: Zlín – Strakonice.