Perfektní sezonu mají za sebou druholigové házenkářky místního týmu. Ve druhém roce po postupu z krajského přeboru zanechaly v soutěži výrazně lepší dojem a po loňském předposledním místě tentokrát skončily páté. To jim zajistilo až závěrečné vítězství nad už jistým postupujícím kolektivem z Českých Budějovic. Hostující hráčky v sezoně přitom dosud padly pouze dvakrát, a tak i řada fanoušků, která do Pojizeří z jihu Čech přicestovala, byla značně zaskočena.

Turnov – České Budějovice 23:19 (13:6)

Úvodní minuty přinesly vyrovnanou házenou. Týmy se střídaly v gólových zakončeních a skóre bylo díky tomu v první čtvrthodině vyrovnané. Další časový úsek ale jasně ovládl domácí výběr. Do poločasu si vypracoval přesvědčivé vedení o sedm gólů a rázně vykročil za konečným pátým místem.

Po změně stran byly sice turnovské házenkářky zatlačeny do defenzivy a soupeřky snížily, od 40. minuty ale Turnov zápas znovu kontroloval. Předváděl kolektivní výkon, který mu vynesl cenné vítězství nad kompletním týmem už jistého druholigového mistra. Padesátka přítomných fanoušků pak domácí odměnila bouřlivým potleskem.

„Zápas se mi velice líbil. Dobré utkání odehrály všechny holky, i když nás bylo poskrovnu. Kupodivu jsme si začaly vypracovávat slibný náskok, který jsme udržely až do konce. Navíc nás velice podržela Bohula, která v závěru chytila dvě sedmičky a dva trháky. Jsem šťastná, že jsme jediným týmem, který s Českými Budějovicemi v sezoně neprohrál. Páté místo v druholigové tabulce nám zůstalo. A to je super," neskrýval po zápase nadšení trenér TJ Turnov Roman Fuchs.

TJ Turnov (branky): Kučerová – L. Ševrová (5/3), Vališová (5), Davidová (4), Koubková (3), Tichá (2), Víšková (2), Bártová (1), Kohoutová (1), Šafářová.

Další výsledky: Pardubice – Vršovice B 34:19, Ledeč – Astra Praha 23:32, Kobylisy B – Tachov 20:25, Milevsko – Cheb 26:22, Ústí – Strakonice 18:29.