Do sportovní haly hotelu Omnia v krkonošském lázeňském městě se na začátku června sjelo rekordních 74 tělesně handicapovaných hráčů. Z dvaceti družstev přicestovalo hned jedenáct ze zahraničí. Pět týmů dorazilo z Polska, dva ze Slovenska a Německa a po jednom z Maďarska a Rakouska.
„V zahraničních družstvech se objevili hráči do dvacátého místa světového žebříčku ve svých skupinách postižení,“ poukázal na kvalitní obsazení pod Krkonošemi ředitel turnaje Petr Bureš.

Například za partu Start Wroclaw nastoupily dvě polské naděje, Pawel Jabloński a Szczepaniak Adrian, což jsou hráči širšího reprezentačního družstva. Slovenská družina z Ružomberoku měla ve svých řadách reprezentačního trenéra, Jána Bezecného a Mariána Bystričana. Oba se loni v létě zúčastnili paralympiády v Pekingu. Mezi devíti českými týmy, které zasáhly do turnaje, nechyběli jak sedminásobný vítěz z Jičína, tak zástupci domácího oddílu.
Celý turnaj byl rozložen do dvou dnů, pátku a soboty. Ještě před rozehráním čtyř pětičlenných základních skupin měli hráči možnost vyjet si lanovkou na Černou horu a poznat krásnou krkonošskou přírodu.

Jičín, Ostrava, Janské Lázně, Mnichov, Kolín A, Ružomberok, Poznaň a Wroclaw. To byla osmička týmů, která si zajistila z prvních a druhých míst postup do bojů o vítězství v turnaji. Do semifinálových klání se vzápětí dostali už jen Mnichov, Ostrava, Kolín a jičínský favorit, který se podle očekávání probojoval i do finále. V tom ale narazil na letošní překvapení. TJ Labe Kolín svou skvělou jízdu turnajem dotáhl až do konce a po vítězství 4:2 se čtveřice Michal Ježek, Petr Homola, Petr Čeřovský a Jiří Šteflíček mohla radovat z vítězství.

Domácí tým SK Janské Lázně A (Milan Ďuračka, Tomáš Hlošek, Petr Bureš) obsadil šesté místo. Po vyčerpávajících bojích se všichni účastníci turnaje sešli na slavnostním ukončení s vyhlášením výsledků a předáním cen v penziónu Protěž. Jak se stalo tradicí, u příležitosti konání turnaje, uděluje ředitel turnaje Petr Bureš i cenu Fair–play. Letošní cenu získal za svou dlouholetou sportovní kariéru pan Josef Laryš, člen oddílu TJ Labe Kolín.

O tom, že i za rok se máme na co těšit, svědčí fakt, že většina zahraničních družstev si už podala přihlášku na jubilejní 15. ročník. Ten se uskuteční v termínu 4. – 5. 6. 2010.

Konečné pořadí:

1. TJ Labe Kolín
2. TJ Jičín
3. BSV Mnichov
4. TJ Baník Ostrava
5. Start Wroclaw
6. SK Janské Lázně
7. ŠK Ružomberok
8. Start Poznaň
9. KSN Start Kalisz
10. TJ ZPS Čechie Hradec Králové

11. a 12. místo TJ ZTP Sokol Lhůta, TJ Labe Kolín B, 13. a 14. TJ Slovan Svoboda, VSV Attnang/Vöcklabruck, 15. a 16. Halassi Oliver Club Budapešť, SK Janské Lázně, 17. a 18. SON Boleslawiec, SK SV Hoffeld Stuttgart, 19. a 20. Start Zeilóna Góra, ŠK STOZP Valaliky.