Do boje o medaile sice Štěpán Schubert nezasáhl, přesto je se svým vystoupením spokojený. Vždyť v pelotonu kategorie do třiadvaceti let patřil k absolutně nejmladším a někteří soupeři byli o víc jak čtyři roky starší.

„Byl to úžasný zážitek. Podél trati plno lidí, všichni nám hodně fandili. Málem mi do očí vyhrkly slzy, přál bych to zažít každému," neskrýval dojmy mladý závodník, který se věnuje cyklistice přesně dva roky. V prvních dvou kolech se pohyboval kolem výborného dvacátého místa, nakonec se propadl na pětatřicáté, i to však je velmi slušný výsledek.

„Ráno byla trať zmrzlá, pak vylezlo sluníčko a začalo to povolovat. S tím přicházely chyby a pády. Techniku musím ještě dopilovat, potřebuji najet i víc kilometrů. Ale mám obrovskou motivaci do dalšího tréninku," neskrývá Štěpán odhodlání do dalších měsíců. V těch ho čekají horská kola, kterým se také věnuje. „Uvidíme, jak mi to půjde a pak se rozhodnu pro jednu disciplínu, které se budu naplno věnovat," nechává zatím tuhle otázku otevřenou.