V minulém týdnu vyřadili tým Athletics Praha z národního poháru, nyní mu znechutili vstup do nově zřízené první národní ligy. Místní florbalisté na úvod soutěže urvali dva body, když po dramatické přestřelce skončilo utkání v normální hrací době výsledkem 8:8. O výhře Turnova pak rozhodly úspěšně vedené samostatné nájezdy.

Turnov – Athletics Praha 9:8 pn (2:0, 5:6, 1:2 – 0:0)

Vstup do nové soutěže vyšel domácím florbalistům náramně. Pala hned v první minutě skóroval a rozjel tím své galapředstavení. Stejný hráč totiž hned za čtyři minuty dal druhý gól. Hosté navíc museli během první třetiny střídat brankáře, gólu už se ale diváci nedočkali ani na jedné straně.

O to víc se nabažili ve druhé části. Hosté nejprve snížili, ale domácí se následně dostali do tříbrankového trháku, a tak se zdálo, že už si utkání pohlídají. Přestřelka však pokračovala, činil se hlavně Pala, jenž dovršil hattrick a přidal ještě jednu trefu navíc. Pražané však neustále dotahovali, do kabin se tak odcházelo za nejtěsnějšího vedení Turnova. Celkem střelci ve druhé periodě mířili přesně hned v jedenácti případech!

V závěrečné části už hráči dodržovali taktické pokyny důsledně, na další trefu se čekalo. Udeřilo až v posledních dvou minutách. Hosté v čase 58:48 srovnali, domácím za 24 vteřin vrátil vedení Matys, ale tým Athletics díky Navrátilovi dvanáct sekund před koncem opět srovnal. Remízu musela rozseknout nadstavba.

Během pěti minut další gól nepadl, a tak došlo i na sérii nájezdů, které musely rozhodnout. V nich už měli více štěstí florbalisté Turnova, díky čemuž si do tabulky připsali o bod navíc.

„Naší nedůsledností a zbytečnými chybami jsme pomohli soupeři dostat se zpět do zápasu. Ve třetí třetině nás dokonce přehrál. Nakonec jsme rádi za výhru po nájezdech. Děkuji divákům za výbornou domácí atmosféru," řekl trenér TJ Turnov Jan Kovář.

Branky a nahrávky: 1. Pala, 5. Pala (A. Palatínus), 24. A. Palatínus (Matěcha), 25. Pala, 27. Hejduk (Havlín), 29. Nezdara (Němeček), 35. Pala, 60. Matys (Němeček), rozhodující tr. střílení A. Palatínus – 22. Furch (TS), 26. Pytl (Kračunov), 28. Kračunov (Furch), 30. Pytl (Kračunov), 30. Fridrich (Pytl), 38. Kračunov (Furch), 59. Pytl, 60. Navrátil (Furch).

TJ Turnov: Horáček (50. Suchomel) – Brož, Hejduk, Vitásek, Havlín, Salaba – A. Palatínus, Matěcha, Matys, Němeček, Nezdara, Kolomazník, Pala.

Ostatní zápasy: Plzeň – Jablonec n. N. 3:5, Jaroměř – Kadaň 6:8, Čelákovice – Karlovy Vary 5:0, Mukařov – Chomutov 3:4, Králův Dvůr – Č. Budějovice 6:2.

Příští kolo: Athletics Praha – Králův Dvůr, Chomutov – Turnov, Kadaň – Plzeň, Č. Budějovice – Mukařov, Jablonec n. N. – Čelákovice, Karlovy Vary – Jaroměř.

Z poháru jsou po „desítce" venku

V pondělí byl sehrán v místní sportovní hale zápas 4. kola Poháru České pojišťovny. Místní hráči do tohoto kola postoupili poprvé v historii, dál se už však nepodívají. Nad jejich síly byli totiž hráči České Lípy.

Turnov – Česká Lípa 3:10 (0:2, 1:2, 2:6)

Na tým hrající dlouhodobě ve špičce 1. ligy mužů, tedy druhé nejvyšší soutěže v České republice, domácí nestačili. V prvních dvou třetinách ještě dokázal druholigový nováček držet krok, favorit však v rozmezí od 44. do 49. minuty nasázel do sítě Horáčka a střídajícího Suchomela pět branek, čímž tak rozhodl o svém postupu. Nakonec museli turnovští florbalisté skousnout hned desetigólovou nadílku.

Branky a nahrávky: 34. Pala (A. Palatínus), 45. Němeček (Matys), 50. Vitásek (A. Palatínus) – 9. Tichý (Bezouška), 17. Vnuk (Merlíček), 24. Podrabský (Novák), 37. Jirsa, 44. Bezouška (Svoboda), 46. Mlejnek (Jirsa), 47. Vnuk, 48. Mlejnek, 49. Karel (Vnuk), 57. Vnuk (Merlíček).

TJ Turnov: Horáček (48. Suchomel) – Havlín, Brož, Salaba, Vitásek, Primásek, Hejduk – Pala, Matěcha, A. Palatínus, Matys, Němeček, Nezdara, Kolomazník.