AK Krakonoš vzdává názvem soutěže Memoriál Oldy Nývlta hold jednomu ze zakladatelů klubu, bývalému jezdci a časoměřiči, ale také výbornému organizátorovi. Tak jako po celý tucet ročníků, i letos se organizátoři závodů v Mříčné snažili připravit trať za místním fotbalovým trávníkem s patřičným zázemím, včetně bohatého a cenově přijatelného občerstvení. To vsuktu bylo třeba, neboť trať vedla sice zkropeným terénem, ale slunce po oba soutěžní dny poměrně vydatně peklo a vedlejší koupaliště přišlo po večerech vhod.

V sobotu se konala čtyřhodinovka trojic, tedy štafetová jízda buď licencovaných nebo hobby jezdců, kde startovní čísla byla zřetelně oddělena. Mezi jezdci s licencí zvítězila trojice Fiala, Markvart, Hroneš, před Kučerou, Hádkem a Englem. Bronz si odvezli Harcuba, Vyšanský a Škaloud. Hobby jezdcům vévodilo trio Kučera, Novotný, Čermák, před Veverkou, Havlíkem a Krskem. Třetí příčku obsadila trojice Láska, Mazánek a Vacek.

Neděle pod ostrým slunkem patřila závodu na tři hodiny dvojic. Z vítězství se radovali v kategorii hobby Hádek s Koutským, druzí skončili Novotný s Čermákem a bronzově projeli páskou Holec s Novotkou.

Mezi jezdci s licencí brali zlatý věnec Fiala s Markvartem, stříbrná příčka patřila dvojici Harcuba a Vyšanský a bronzové ocenění zamířilo k jezdcům Kučerovi s Hanušem.

Pěkné letní počasí, diváci i zajímavé souboje, to vše bylo k vidění v Mříčné na Memoriálu Oldy Nývlta. Nyní se už lze těšit na nový ročník.