PŘÍPRAVA

Každý trenér má svůj styl přípravy. Ta letošní se od těch předchozích lišila v jedné zásadní věci. Byla konzultovaná s atletickými specialisty, kteří připravili její itinerář. Samozřejmě, že jsem se snažil dodržovat všechny věci, které tam byly, ale musel jsem i reagovat na určité situace. Pokud byly hráčky hodně unavené, někdy jsem jim dal volno místo jednoho tréninku. V dalším jsme ale zase přitvrdili. Z osmdesáti, devadesáti procent jsme se však plánu drželi a věřím, že hráčky budou atleticky velmi dobře připravené.

Co se týká herní přípravy, tak jsme začínali v podstatě na nule. Polovina týmu jsou nové hráčky a potřebují si na sebe zvyknout. Náš výkon a souhra se však postupem turnajů lepšily. Naše hra na domácím turnaji mi udělala velkou radost, i když spokojený nejsem. Je třeba postupně se dostávat dál a dál, což bude těžší a těžší. Věřím ale, že ve výkonnostním růstu se bude nějakým způsobem pokračovat.

HERNÍ STYL

Náš herní styl je docela odlišný a mám z toho opravdu radost. V předchozích sezonách jsem sice byl rád, že jsme hráli slušně, hlavně v malém prostoru malých hráček. Byla tam velká střelecká jistota v Katce Zohnové a stejně tak v Darče Mišurové. Pod košem jsme měli bojovnici Fran Carvajal, která se ukázala jako jeden z důležitých článků té obhajoby bronzových medailí. Na druhou stranu ale rozdíl mezi hráčkami na vnějším a vnitřním prostoru byl stále dost velký. Letos jsme to dokázali srovnat. Možná to může vypadat, že jsme malinko oslabili na vnějším prostoru, zase jsme to ale dotáhli na tom vnitřním. Ukazuje se, že to je dobrý krok. Najednou se nám srovnaly veškeré statistické věci. Na turnaji dalo v zápase šest, sedm hráček přes deset a to je přesně to, co se soupeři hrozně špatně brání.

KONKURENCE V TÝMU

To je jeden ze základních prvků, který musíme udržovat. Basketbalová pyramida stojí na čtyřech oporách a jedna z nich je konkurence a tu v týmu opravdu musíte mít. Konkurence by však vždy měla směřovat k tomu pozitivnímu. Konkurence by měla hráčku tlačit k tomu, aby šla hodně nahoru. Je dobré, že hráčky nejsou výkonnostně tak daleko od sebe a mohou jedna přes druhou jít. Snažím se, aby to tak hráčky chápaly. Určitě v našem týmu máme dobrou konkurenci.

SOUPEŘI

V Ženské basketbalové lize jsou ve své podstatě stejní. To, že se všude střídají hráčky, jako u nás, je běžný jev. Pokud se nezačnou „tahat“ hráčky se zahraničí, což se děje čím dál víc, tak těch nejlepších nebo středně dobrých třicet lidí, se otočí v týmech. Jenom si vymění dresy a hrají za někoho jiného. Většinou ty nejlepší hráčky odcházejí do zahraničních lig. Týmy se sice jakoby mění skladbou, ale liga zůstává trochu stejná. Je stejná z toho pohledu, že Gambrinus stále vede, i když se mu USK snaží šlapat na paty. Je stejná z pohledu, že my budeme bránit třetí místo a ostatní týmy Valosun, Sparta, Hradec, Vary budou útočit na naši pozici. Je stejná i v tom, že v lize budou slabší týmy, asi Slovanka. Uvidíme, jak na tom budou Tábor a Strakonice.

POHÁR FIBA

Alespoň pro mě je v současné době takovou vnitřní prioritou. V Trutnově jsem čtvrtou sezonu. První rok jsme poháry nehráli, protože jsme museli malinko stabilizovat klub po finančně náročné Eurolize, která se zde hrála. Další dvě sezony byly trochu smolné v rozlosování. Nechci ale, aby to vypadalo, že tady brečím. Byli tam silní soupeři, neměli jsme na ně. I když kolikrát jsme měli smůlu. Hlavně loni. Doma jsme neporazili Györ, který jsme venku porazili. I se dvěma výhrami jsme se pak mohli dostat do dvaatřicítky, která hraje play off.

Letos soupeři zase tak zvučná jména nemají, ale samozřejmě jsou velice kvalitní. Skupina bude hrozně vyrovnaná, právě proto, že v ní není jasný favorit. Trutnov ještě nikdy nepostoupil ze skupiny evropského poháru. Postup je moje priorita. I z toho důvodu, že v lize se nikam nahoru posouvat nemůžeme. Hrozně sil nás stojí bránění toho třetího místa, už je to sedm let. Psychicky je to náročné. Člověk ví, že ta pravděpodobnost, že to nedopadne, je čím dál tím větší. USK nám utíká nahoru, finančně se s ním přetahovat nemůžeme. Pohár, to je jasná expanze, kam se náš tým může posunovat.

KARA TRUTNOV

adresa: Na Nivách 568, 541 01 Trutnov
telefon: 499 829 692
email: basketkara@centrum.cz
web: www.bktrutnov.cz

hala: při 3.ZŠ Komenského
dresy: modré, bílé

datum vzniku: 30. června 1946
poprvé v lize: sezona 1995/1996
počet odehraných sezon: 13
loňská sezona: 3. místo


největší úspěchy:
2. místo (2003/2004)
3. místo (1995/1996, 1998/99, 2001/02, 2002/03, 2004/05, 2005/06, 2006/07, 2007/08).
finalista Českého poháru (2000, 2001, 2002, 2006)

prezident klubu: Tomáš Hendrych
trenér: Martin Petrovický
manažer, vedoucí: Jan Braun
masér: Karel Nývlt
organizační pracovník: Petr Kapitulčin
lékař: MUDr. Roman Salaj

FIBA CUP - skupina H

čtvrtek 23. října 18.00
Trutnov – Marijamp./Letzebuerg

čtvrtek 30. října 20.30
Ibiza – Trutnov

středa 5. listopadu 19.00

Arad – Trutnov

čtvrtek 13. listopadu
Marijamopole/Letzeb. – Trutnov

čtvrtek 20. listopadu 18.00
Trutnov – Ibiza

čtvrtek 27. listopadu 18.00
Trutnov – Arad