Asi v nejkritičtějším momentě se domácí hráčky zmítaly ve třetí čtvrtině. Brňanky tento úsek hry ovládly 21:15. „Každé družstvo mívá v utkání slabší chvilku. Nedali jsme pár lehkých košů, nedali jsme šestky, nedali jsme dva samostatné nájezdy. Adéla Věchtová nedala dva podkošáky,“ vysvětloval trutnovský kouč Martin Petrovický výpadek svého týmu v útoku. „Nebyli jsem soustředění, hráli nezodpovědně, ale to se stane. Holky pak utkání dokázaly zvládnout,“ dodal.

Největší podíl na vítězném vstupu do čtvrtfinálové série měla trojice Mišurová, Hindráková a Hartigová. Trutnovské trio dohromady nastřílelo 69 z 91 bodů. „Není to obvyklé, aby tři hráčky daly přes dvacet bodů, ale dokazuje to, že holky k utkání přistoupily zodpovědně. Klíčové hráčky věděly, že to na nich stojí a jasně ukázaly, jakou roli v týmu mají a já jim za to můžu jen poděkovat,“ pronesl Petrovický.

Pro statistiky - Mišurová 26 bodů, Hindráková 22 bodů, Hartigová 21 bodů. „Určitě se projevilo, že nám trenér věří a že v play off už máme nějaké zkušenosti. Nebály jsme se, neměly jsme žádnou trému,“ povídala Kateřina Hindrákova, že trutnovským basketbalistkám se úvodní bitva o postup do semifinále střelecky vydařila. „Ale na druhou stranu 77 obdržených bodů také není málo,“ usmála se nejužitečnější hráčka utkání. „Asi budeme muset zlepšit obranu. Hořely jsme hlavně jeden na jedno. Když se to pak pod košem rozhází, už se to jen lepí. Měli bychom se víc soustředit na nájezdy Vlkové,“ nadnesla před druhým soubojem, který se pod Krkonošemi hraje dnes od 17.30 hodin.

Podle trenéra Petrovického se dá očekávat podobné utkání jako v sobotu. „Uvidíme, komu zbylo víc sil. Budeme se snažit hodně regenerovat a dát se do pořádku. Určitě to nebude jednoduché. Klíčové hráčky na obou stranách hrály hodně a uvidíme, jestli to ve druhém zápase nebudou rozhodovat hráčky, které tolik nehrály. A v tom případě věřím, že ty naše jsou trošku kvalitnější,“ sdělil trutnovský kouč.

„Myslím si, že budeme méně unavenější než oni. Máme rozhodně lepší fyzičku a lépe tu únavu vstřebáme. Na Středoevropském poháru jsme také finále druhý den měly super, jak kdybychom předtím den nehrály,“ prohlásila Kateřina Hindráková.

PS: Ačkoliv Trutnov v zápase nastřílel 91 bodů, neúspěšně za dva body z pole střílel šestadvacetkrát, v koši neskončilo 7 trojek a 9 trestných hodů.