Východočeské deníky znovu po roce přijaly informaci o konání dalšího ročníku populárního závodu Běh Dlouhými záhony. Ten se v poslední říjnovou sobotu uskuteční po osmačtyřicáté a poběží se současně jako Memoriál Jiřího Novotného v Úpici.

100 metrů pro dětí, 6600 pro dospělé

Jako už tradičně se na akci poctivě chystají všechny věkové kategorie od předškoláků po dospělé. Děti školkou „povinné“ se na start stometrové trati postaví v 9.30. Hlavní závod určený mužům, ženám, juniorům a juniorkám odstartuje v 11 hodin a na účastníky čeká trať dlouhá 6,6 kilometrů.

Safariběh ČSOB 2021 ve Dvoře Králové nad Labem přilákal více než tisícovku běžců.
O běh ve lvím safari byl velký zájem, lidé vykoupili suvenýry. Pomohli antilopám

Běh Dlouhými záhony je nebodovaným závodem Maratonstav českého poháru v běhu do vrchu. Nedlouho po něm, od 15.00, dojde na městském sále k vyhlášení vítězů vrchařské sezony s programem a vzpomínkou na výročí 35 let vrchů v České republice.

Šrůtek běžel čtyřiatřicetkrát

Přes všechna covidová opatření se v letošním roce pořadatelům z Maratonstavu podařilo uskutečnit jubilejní 35. ročník největšího běžeckého poháru v Česku. Celý seriál obsahoval 38 (!) závodů a pouze tři museli organizátoři oželet především z důvodu spojených s nákazou. Na startu se sešlo dohromady 2823 startujících, což činí průměr 74 na jednotlivých závodech.

Nejvíc startů absolvovali závodníci Stanislav Šrůtek (34), Oldřich Šmída (27), Jan Záruba (22) a mezi ženami Eva Jirásková (20), Iva Milesová (17) a Eva Klampflová (14). Bohužel se v letošním roce v běhu do vrchu neuskutečnilo jak mistrovství Evropy, tak ani světový šampionát. Odběhl se však celý Světový pohár, MS a ME veteránů.

Připraven je už nyní další ročník vrchařského poháru 2022 a jeho organizátoři věří, že již proběhne bez problémů, které pořadatelům znepříjemňovaly jejich činnost.

Celkovými vítězi se pro letošek stali Iva Milesová z Olympu Praha a František Vagenknecht z Nové Paky. Jak už bylo zmíněno, vyhlášení výsledků a odměnění nejlepších závodníků proběhne v sobotu 30. října od 15 hodin v úpickém Městském sále. Program bude doplněn vzpomínkami na 35 ročníků vrchů v České republice.