První duel se hrál na palubovce vítěze nadstavbové skupiny A2, tedy v Hronově. Domácí celek do něj vstoupil fantasticky, když úvodní sadu vyhrál poměrem 25:23. Druhý set sice patřil soupeři, v tom třetím ale nechybělo mnoho a hráčky Hronova mohly znovu odskočit do vedení.

Volejbalisté Dvora Králové nad Labem měli po dvojutkání na palubovce Pardubic důvod k radosti. Soupeře dvakrát porazili, pokaždé ve zkrácené hře.
Dvoráci loupili v Pardubicích a v druholigové tabulce jdou před rivala z Hronova

Tentokrát ale dramatickou koncovku nezvládly dle svých představ, set ztratily výsledkem 27:29 a ve zbytku utkání už si slávistky vítězství pohlídaly.

Hned o den později se hrála odveta a tentokrát mohly výhody domácího prostředí využít hradecké volejbalistky. A tak se i stalo. Patřil jim hned první set 25:18 a přes výbuch ve druhé sadě, kterou Hronov vyhrál drtivě 25:13, si favorit vítězství pohlídal a po zásluze mohl slavit postup mezi čtyři nejlepší týmy pod prvoligovou vysokou sítí.

I. liga žen, čtvrtfinále play off

1. zápas: Hronov – Slavia Hradec Králové 1:3 (23, -17, -27, -13)

2. zápas: Slavia Hradec Králové – Hronov 3:1 (18, -13, 19, 18)

Konečný stav série: 2:0 pro Slavii HK

Chance ŽBL: BLK Slavia Praha (v bílém) - Sokol Hradec Králové.
Lvice: změna na trenérském postu i nečekaná výhra. Slávistky hrají bez výplat

Další čtvrtfinálové série: Bižuterie-SG Jablonec nad Nisou – Nusle Praha 3:0 a 3:0, Dobřichovice – Lvi Praha 2:3 a 3:0, zlatý set 11:15, České Budějovice – Střešovice 3:2 a 3:2.

Semifinálové dvojice: Bižuterie-SG Jablonec nad Nisou – Lvi Praha, Slavia Hradec Králové – České Budějovice.

Volejbalistky TJ Slavia Hradec KrálovéVolejbalistky TJ Slavia Hradec KrálovéZdroj: TJ Slavia HK volejbal