„Teď už se ale nedivím, že Košutka doma zatím všechno vyhrála,“ povídal po utkání kouč Karel Hracha. „Mastili to tvrdě, až na hranici pravidel a rozhodčí jim jejich hru tolerovali,“ kroutil hlavou nad prapodivným posuzováním zákroků dvojice mužů v černém. „Kdo se ale podívá na statistiky vyloučených, tak si bude myslet, že jsme to byli my, kdo hrál jako tvrďáci,“ poznamenal dvorský lodivod. „Na druhou stranu nic proti rozhočím jinak pískali dobře, jen domácí měli mít daleko víc vyloučených,“ dodal.

Na Západočechy hosté vyrukovali s tradiční obranou 1–5, ale ta tentokrát úspěch neslavila. Rychlí domácí hráči, kteří se opírali malého dravce Lišku a vysokého pivota Matušíka dvorskou defenzivu přehrávali. Od začátku utkání tak stále vedli, i když Dvoráci se drželi v těsném závěsu.
Ve 24. minuty se však tvrdě hrající hosté nadechli k trháku, který se v poločase zastavil na stavu 17:11.

Do druhého poločasu trenér Hracha pozměnil obranu na 1–2–3 a Dvůr postupně začal ukrajovat z náskoku domácích – 17:14, 19:15, 22:19, 21:20. „Podařilo se nám soupeře dostat na kolena, ale tomu v ten moment pomohli rozhodčí. Když pískli přísný faul Voňkovi a hned na to i brankáři Babčaníkovi,“ zlobil se trochu kouč Hracha. Domácí ve čtyřech vstřelili tři góly a Košutka rázem zase vedla o tři branky 24:21.

Hosté z Podkrkonoší se však správně naštvali, domácí tým opět začali přehrávat. Doplatili však na neproměňování šancí. „Měli jsme tam několik možností dát i vyrovnávací branku, ale bohužel,“ smutnil Hracha. „Svou úlohu na tom sehrála únava, protože neustále jsme stahovali manko. Mančaft Košutka nemá vůbec špatný. Před klukama klobouk dolů za druhý poločas. Byli jsme výrazně lepší a minimálně bod jsme si zasloužili,“ konstatoval Hracha.

Deváté kolo první ligy házené mužů je na programu až po týdenním volnu příští víkend. Dvoráci hostí Plzeň.

Košutka – Dvůr Králové 31:29 (17:11)

Fakta – branky: Zviedrich, Liška a Matušík 6, Houdek 5… – Fiedor 11, Hracha 7, Kotík a Groh 4, Kulhánek, Cvejn a Zelinka 1. Rozhodčí: Frieser Bedřich, Frieser Lukáš (Lovosice). ŽK: 4:4. Vyloučení: 4:8. Diváci: 100. 1. HK Dvůr Králové: Babčaník, Janeček – Kulhánek, Groh, Fiedor, Hracha, Kotík, Černý, Cvejn, Zelinka.

Další výsledky 8. kola: Náchod – Prostějov 35:22 (17:10), Přerov – Litovel 34:30 (16:17), Královo Pole – Napajedla 27:25 (14:11), Kostelec – Jičín B 25:20 (10:8), Plzeň – Karviná B 24:33 (13:13).