První vlaštovka zlepšení, Dalmach drama ustál

Turnov - Druhé vítězství Turnova v sezoně přineslo derby proti krajskému rivalovi z Liberce.

21.11.2013

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Jan Škvára

Na předposlední příčku v místním druholigovém futsalovém klubu nejsou rozhodně v posledních letech zvyklí. Po skončení fotbalových soutěží se ale dá očekávat, že Dalmach tabulkou bude stoupat. K tomu mu pomohl už nedělní zápas, ke kterému do Pojizeří dorazila liberecká Slavia.

Dalmach – Slavia Liberec 6:5 (4:1)

Hosté začali lépe. Už v první minutě totiž šli z nacvičeného signálu z rohu do vedení. Pak teprve začali hrát i domácí. Hurt nejprve mířil do břevna, ale v 8. minutě už srovnal Špína. Domácí byli lepší a dostávali se do šancí. Do konce prvního poločasu se prosadili ještě třikrát, když pokaždé předvedli pohlednou kombinaci.

Hosté po změně stran odstartovali stejně bleskově jako v úplném úvodu. Snížili a toužili po dramatu. V rozmezí 25. a 27. minuty padly tři góly, dva z nich ale do jejich sítě. Petřík během té chvíle dovršil hattrick a zdálo se, že je rozhodnuto. Domácí vedli o tři trefy.

Liberecká Slavia ale body zadarmo rozhodně Turnovu nevěnovala. Už deset minut před koncem sáhla ke hře bez brankáře a začala stahovat. Po sérii šancí minutu před koncem snížil Krasnický na rozdíl jediné trefy, když předtím ještě zvonilo domácí břevno nebo další šanci vykopával Krejčík z brakové čáry.

„Pohledný zápas jsme ale dovedli do vítězného konce a mohli jsme se radovat. V příštím kole jedeme na palubovku benešovského Arsenalu. Budeme kompletní, jedeme tedy pro body," liboval si po utkání obránce Dalmachu Aleš Krejčík a nastínil příští program.

Branky Turnova: Petřík 3, Kulhánek, D. Hurt, Špína. Dalmach: Prokopec – Krejčík, Bakeš, Pařízek, Kratochvíl, Špína, Petřík, D. Hurt, Kulhánek.

Ostatní zápasy: Ústí n. L. – Chotěboř 3:4 (1:3), F.A. Zole Č. Lípa – CF Litoměřice 3:1 (1:1), GL Litoměřice – Písek 4:4 (2:2), Kadaň – Benešov 6:6 (1:3).

Příští kolo: Liberec – Ústí n. L., Benešov – Turnov (v pátek od 20 hodin v Neveklově), Písek – Kadaň, CF Litoměřice – GL Litoměřice, Mělník – F.A. Zole, Chotěboř – Démoni.

(jp, kr)

Autor: Redakce

21.11.2013 VSTUP DO DISKUSE

Obchvat u České Skalice blokuje nehoda tří vozidel

Po mladoboleslavské vlně sjeli pro medaile
3

Moře trávy, tři zahradníci za mřížemi a Drahoš i Pavlásek na Slovácku: videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku v pondělí 22. ledna 2018.

Lednové zvraty trápí Lomnici

Pojizeří - Hokejisté Turnova navýšili náskok v čele tabulky krajské ligy. Na vrcholu je drží střelecké dovednosti Daniela Maděry.

„Zápasu nic nechybělo, musel se líbit“

Vrchlabí - Jednou z největších opor vrchlabského celku byl v derby na ledě Dvora Králové obránce David Pojkar.

Vrchlabí - Zpěvačka Olga Lounová byla jedním z nejobletovanějších hostů sobotního Pivního plesu ve Vrchlabí. Jeho návštěvníky nejprve pobavila svými písničkami, s řadou z nich se pak i vyfotila.