Lepší vstup do utkání si čeští dlouháni nemohli přát. Vždy po třech minutách a čtvrt vedli dvojciferným rozdílem (13:3). Hlavní zásluhu na tom měl expardubický Martin Peterka, který dvěma trojkami prokázal znalost košů v enteria areně. Jestliže první pětiminutovka domácím vyšla na jedničku (18:7), tak za tu druhou zasloužili nedostatečnou. Bulhaři se po osmibodové šňůře přiblížili na jediný bod a úvodní čtvrtinu ještě stačili zremizovat.

Ve druhé se Lvům přestalo dařit střelecky. První koš ze hry zaznamenali téměř až po šesti minutách. Body si připisovali jen za trestné hody (pět). Měli štěstí, že také hosté neproměňovali své střely a vedli maximálně o šest bodů. Do konce prvního poločasu lehce převážili misky na svou stranu.

Třetí kvartál zahájil trojkou Hruban, ovšem hosté upletli další šňůru, která je vystřelila do pětibodového plusu. A tak se tato čtvrtina znovu smrskla na české stahovaní manka. Pilný v tomto ohledu byl Peterka. Do závěrečného části přesto vstupovali domácí s minusem.

Po trojce soupeře se ale pro ně stala situace složitější. Ztrátu sám dohnal Peterka a po těžké trojce Hrubana znovu Češi vedli. Tým nakopla a teď už zbývalo „jen“ zrušit devítibodovou propast z prvního duelu. Čtyři minuty před koncem se sen začínal stávat skutečností (75:65). Zodpovědnost na sebe vzali ti nezkušenější Hruban s Kyzlinkem. Lvi ale potřebné vedení neudrželi.

„Mám smíšené pocity. Vyhráli jsme a nakonec za to můžeme být rádi. Udělali jsme v závěru několik špatných rozhodnutí,“ hodnotil utkání Vojtěch Hruban.

Česko – Bulharsko 83:80 (25:25, 41:40, 56:58)

Body: Hruban 29, M. Peterka 25, Kyzlink 13, O. Sehnal 10, Kříž 3, Půlpán 2, P. Bohačík 1 – Janev 17, Marinov 16, Ivanov 14, Dee Bost 11, Bachev 11, Stoilov 8, Kostadinov 3. Rozhodčí: Krejič (Slovinsko), Rutešič (Černá Hora), Prpa (Srbsko). Trojky: 12:13. Trestné hody: 20/15 – 16/9. Doskoky: 40:39. Fauly: 21:22. Pět chyb: Dimitrov.