Tento sport se dostává stále častěji do povědomí sportovních nadšenců. Během 14 dní se tu pořádalo několik náborů a zkusit si ragby přišlo několik desítek mužů, ale také dívky, které za sebou navíc mají i soustředění v Praze.

„Kromě náboru může přijít kdokoliv také na naše tréninky, které jsou každou středu od 19.00 a v sobotu pak od 16 hodin. Po náborech nás na trénincích lze potkat na hřišti ve Vrchlabí – Podhůří, kde máme svoje ragby hřiště. Dále se také scházíme ve Vrchlabí ve Fitness centru Spektrum, kde si dáváme pořádně do těla, tam je to ale dobrovolné," usmívá se David Lahr, který trénuje národní reprezentaci, juniorský tým a hlavně vrchlabský A tým, jehož je i aktivním hráčem.

Díky tomu, že na nábor přišlo mnoho mladých talentů, mohl klub založit jako první v republice juniorský tým.

„Kluky to moc baví a je vidět, že jsou do ragby zapálení. Další juniorky založili také v Havlíčkově Brodě a Hradci Králové. V Brodě se od 2. do 10. srpna koná mistrovství Evropy do 18 let, kterého se naši mladí zúčastní, z toho mám velkou radost," pochlubil se nejdůležitější člen vrch-labského týmu.

Náboru se zúčastnila také spousta děvčat, a do založení ženského ragby týmu nebylo daleko. Minulou neděli navíc dívky odjely na jednodenní soustředění do Prahy.

„Jednoho dne jsem slyšela, že chce Vrchlabí založit nový dívčí tým. Jelikož mně odjakživa baví kolektivní sporty, neváhala jsem a na trénink dorazila. Od doby, co tam chodím, jsem poznala spoustu nových přátel a legrace, jaké se na trénincích dostává. Nedělním soustředěním jsem si uvědomila, že tento sport spojuje spoustu fajn lidí a všichni si zde vzájemně pomáhají," nechala se slyšet jedna z nadšených hráček Kristýna Exnerová. Ta ještě popsala, co vše se na soustředění naučila. „Pochytaly jsme spoustu nových triků a také zjistily, v čem bychom se měly zdokonalit. Už vím, že naše ragby má budoucnost, jestli někoho alespoň trochu láká, ať neváhá, dorazí a zkusí to s námi."

Ani A tým mužů však nezahálí. V následující sezoně by chtěl postoupit do finále a samozřejmě ho vyhrát. „V letošním ročníku se spojily divize, takže proti sobě bude stát devět týmů. Mělo jich být deset, ale chrudimský celek se spojil s Pardubicemi, takže před sebou máme osm soupeřů. Cílem je vyhrát celou skupinu, máme spoustu nových dobrých hráčů a také bychom chtěli, aby se do áčka zapojili i kluci z juniorky," poodkryl budoucí plány vrchlabského klubu David Lahr.

(rai, to)