Poté, co musela být kvůli rozsáhlé lesní těžbě zamítnuta nová rychlostní zkouška v blízkosti Pilníkova, se dvě osvědčené RZ pojedou v opačném směru.

Navíc přišlo rozhodnutí města Trutnova o neumožnění průjezdu přes území města, a to navzdory původní dohodě. Jedná se o část zkoušky Zámecký vrch vedoucí přes okrajovou čtvrť Dvoračka. „Průjezd touto částí města povolen být nemohl. Obdrželi jsme petici obyvatelů, která obsahovala spoustu podpisů, což bylo spojené i s loňskou nehodou, při níž bylo sraženo dítě. Na základě petice rada takto rozhodla. Osobně si myslím, že omezení závodu je správným krokem k zachování Rally Krkonoše. Pokud by totiž došlo k další nehodě, byl by to pro rally konec," řekl k dané věci starosta města Ivan Adamec.

Tři týdny před soutěží se určitě jedná o značnou komplikaci. Po zhodnocení všech možných variant se jako jediné možné řešení ukázalo rychlostní zkoušku zkrátit. Zůstane tak pouze její lesní část. Protože zkrácení je poměrně výrazné, musel být do časového harmonogramu přidán třetí průjezd náročnou rychlostní zkouškou Bernartická. Posádky před jejím startem ještě jednou zavítají k mechanikům do servisní zóny.

Tento fakt zásadně změnil podobu závodu a zasáhl do příprav Rally Krkonoše. Organizátoři však věří, že i tato podoba umožní posádkám podat kvalitní sportovní výkony.

(hla, to)