Do kalendáře mistrovství se Rally Krkonoše dostala namísto Rally Lužické hory, která byla v minulém týdnu zrušena. S přispěním negativní mediální kampaně probíhající v posledních dvou letech nebylo možno získat povolení pro uzavření tratí jednotlivých rychlostních zkoušek.

Návrat do MČR-S znamená pro pořadatele pořádnou porci práce navíc. Je třeba najít nové (o něco delší) rychlostní zkoušky, zajistit větší prostor pro servisní zázemí, oslovit více potenciálních traťových komisařů. Jedinou jistotou je tedy nyní umístění centra rally do Vrchlabí a obsazení soutěže osvědčenými hlavními činovníky.

Jasno o finální podobě rally by dle předpisů Národních sportovních řádů a Standardních propozic pro rally mělo být již za necelý měsíc.

„Stihnout vše znovu naplánovat a připravit během tak krátké doby jistě nebude jednoduché, popereme se s tím však, jak nejlépe budeme umět," prohlásila ředitelka závodu Blanka Hlavatá.

Zatímco budou organizátoři získávat na svou stranu představitele jednotlivých obcí na nově vytvářené trase soutěže a oslovovat potenciální partnery, vedoucí činovníci rychlostních zkoušek se budou připravovat na školení činovníků RZ. To se uskuteční nově jako povinné 30. března v Žíželicích u Poděbrad. Výměna poznatků s kolegy z ostatních soutěží jistě nebude na škodu.

Nyní již jen zbývá zvládnout vše bez větších komplikací tak, aby se všichni společně mohli sejít na startu již osmého ročníku Rally Krkonoše ve dnech 4. 5. července ve Vrchlabí. Na fanoušky automobilového sportu bude opět čekat zajímavý doprovodný program a atraktivní podívaná na závodní vozy.

(hla)