Z všesportovního úpického areálu se na 48 km dlouhou trasu vydalo pole hlavního závodu, jehož startovní listina čítala 543 jmen, úderem dvanácté hodiny.
První tři kilometry až pod stoupání na hrad Vízmburk se jezdecké pole mírně natahovalo, ale až výšlap po panelce a dále terénem byl prvním větším sítem závodníků. Na špici se začala formovat skupinka největších favoritů, ve které byli i František Žilák, Michal Kaněra, Jakub Šilar, Petr Sulzbacher a Pavel Adel.

Ve výborné formě jedoucího Sulzbachera postihl defekt, kvůli kterému musel přes polovinu závodu dotahovat manko způsobené opravou. Mezitím se od ostatních utrhl Kaněra se Šilarem, kteří spolu jeli v úniku až do posledního sjezdu z Boušína k řece Úpě. Tady měl naopak drobné technické problémy Šilar, čehož Kaněra využil a osamocen si dojel do cíle pro vítězství. Zapíše se tak na putovní pohár vedle dosavadních vítězů Františka Žiláka, Tomáše Vokrouhlíka a Jana Hrušky. Pro stříbrnou medaili si dojel se ztrátou téměř minuty a půl Šilar. Urputný boj o třetí místo pro sebe rozhodl Adel.

V kategorii žen vyhrála suverénním způsobem trutnovská bikerka Petra Tlamková s osmiminutovým náskokem na druhou Lucii Vláškovou. Třetí dojela Aneta Pražáková.

Výsledky

Absolutní pořadí – muži: 1. Kaněra 1:32:42,7, 2. Jakub Šilar –1:26, 3. Adel –3:39, 4. Žilák –3:42, 5. Splítek –3:43; ženy: 1. Tlamková 1:46:45,5, 2. Vlášková –8:02, 3. Pražáková 14:29

(bog, lb)