Série o třetí místo se hraje na tři vítězné zápasy a začíná prvními dvěma duely v úterý a ve středu v Hradci Králové.

Semifinále play off

USK Praha – Kara Trutnov
Konečný stav série: 3:0
(84:60, 83:70, 105:64)

Úřadující mistryně republiky daly ve druhém utkání série trutnovskému soupeři „čuchnout", ale po příjezdu do Trutnova zase bylo vše při starém. Favorit pod Krkonošemi jasně dominoval a nikoho nenechal na pochybách, že si přijel pro potřebné třetí vítězství v sérii. Snad jen v úvodu. Domácí hráčky totiž svého soka zaskočily, v úvodní čtvrtině odehrály zcela vyrovnanou partii a ještě v úvodu druhé desetiminutovky vedly 29:24! „Pak už USK jasně ukázalo, že nechce hrát další zápas, a koncentrovalo se na utkání. Soupeři gratuluji k výbornému výkonu. My jsme zahráli maximum, co jsme mohli," uznal výkony obou družstev trutnovský lodivod Martin Petrovický.

Celá semifinálová série i díky vystoupení Kary diváky nenudila. I favorizovaný pražský celek musel vynaložit úsilí, aby snaživé Východočešky přehrál. Nyní už se oba kolektivy mohou soustředit na vrchol sezony. Pro USK to bude očekávaná finálová bitva s IMOSem Brno, Trutnov se zase představí v pikantním souboji s hradeckými rivalkami.

„Máme slušně našlápnuto a na soupeře si věříme. Dvakrát v řadě jsme ho porazily a pokusíme se uspět už na jejich palubovce,"  těší se na vypjatou a divácky atraktivní sérii opora Kary Kateřina Hindráková.

IMOS Brno – Hradec Králové
Konečný stav série: 3:0
(73:50, 88:64, 72:65)

„Lvice" nebyly daleko od prodloužení série, ve třetím utkání semifinále dlouho držely s favorizovaným Brnem na domácí palubovce krok. Sehrály vynikající utkání, přesto odešly i potřetí poraženy.

„Nemyslím si, že by se měla projevit větší zkušenost brněnských hráček. Sehrály jsme velmi dobré utkání, podaly jsme výborný výkon, ale když se podíváte do zápisu o utkání, tak Brno mělo o dvacet doskoků víc. Rozhodla obrovská výšková převaha soupeřek," míní hradecká trenérka Romana Ptáčková.

Východočešky se v sérii postupně zlepšovaly, Horákové  a spol. zatápěly víc a víc.

„Jen první utkání jsme neodehrály dobře. Ale asi by nemělo moc význam, kdyby se semifinále nějak zbytečně natahovalo," uvedla Ptáčková.

Její svěřenkyně už vyhlížejí bitvy o třetí místo s regionálním rivalem z Trutnova. Východní Čechy čeká emotivní a vypjatá mela o bronz. Pojede se na maximum.

„Očekávám vyrovnaná utkání ve skvělé atmosféře.  Jsme rády, že jsme se dostaly do finálové čtyřky, a že můžeme bojovat o bronz. I přestože nemáme zahraniční hráčky a zámořské posily," cení si úspěchu hradecká trenérka.

Zápasy o 3. místo
1. zápas – úterý 23. dubna 18.30: Hradec Králové – Trutnov
2. zápas – středa 24. dubna 18.30: Hradec Králové – Trutnov
3. zápas – sobota 27. dubna 17.30: Trutnov – Hradec Králové

Případný 4. zápas: neděle 28. dubna v Trutnově (16.30)
Případný 5. zápas: středa 1. května v Hradci (18.30)