O zahraniční konfrontaci se sedmi českým regionálním výběrům postaralo družstvo nejlepších slovenských hráčů. Každý tým vlastně reprezentoval dva spojené kraje, které ve florbale platí za jakousi „regionální jednotku“.

Prestiž, jakou toto setkání mělo, jasně dokumentuje přístup týmů. Některé přijely již o den dříve, a tak se ještě v pátek stihlo sehrát přátelské utkání slovenského výběru proti výběru Královehradeckého a Pardubického kraje.

Mezi východočeskou elitou se objevili i dva hráči DTJ Eldoráda Trutnov – obránce Vojtěch Krsek a útočník Roman Šauer. Turnaj vyhrálo družstvo Prahy a Středočeského kraje, které ve finále porazil Moravskoslezský a Olomoucký kraj 4:2. Moravanům se podařilo v zápase prosadit až ve třetí třetině, kdy už na soupeře měli čtyřbrankovou ztrátu. Oba finalisté předčili ostatní účastníky turnaje o jednu třídu.

Hradecký a Pardubický kraj postoupil ze skupiny po vítězství nad kraji Liberecko-Ústeckým 3:1 a Plzeňsko-Karlovarským 5:4. Porážku 3:9 utrpěl od Prahy a Středočeského kraje. V semifinále pak výběr Východočechů prohrál s Moravskoslezským a Olomouckým krajem 2:5 po třetinách 0:3, 0:0 a 2:2.
V boji o třetí místo se náš regionální výběr střetl s výběrem Slovenska.

Východočeši dvakrát vedli 1:0 a 3:2. V normální hrací době skončil však zápas nerozhodně 3:3, a tak se prodlužovalo. V něm využili přesilovou hru Slováci a zvítězil tak 4:3, po třetinách 2:1, 0:1 a 1:1.

Na závěr turnaje byli vybráni hráči do all–stars teamu, kteří dostali i dárky v podobě florbalové výbavy od sponzorů turnaje.

„Všichni příznivci florbalu i samotní hráči si během uplynulého víkendu ve Dvoře přišli na své a turnaj si vychutnali. Na závěr nezbývá než popřát florbalu nejen ve Dvoře, ale v celé zemi hodně úspěchů a krásných zápasů a věřit, že příští výběry ukážou ještě větší virtuozitu hráčů a připravenost týmů a posunou tento sport u nás zas o kousek dál,“ uvedl za královédvorské organizátory Martin Janíček.

Konečné pořadí: 1. Praha a Středočeský kraj, 2. Moravskoslezský a Olomoucký kraj, 3. Výběr Slovenska, 4. Královéhradecký a Pardubický kraj, 5. Liberecký a Ústecký kraj, 6. Jihomoravský a Zlínský kraj, 7. Plzeňský a Karlovarský kraj, 8. Jihočeský kraj a kraj Vysočina.