Jednotliví členové školních týmů absolvují předepsané běžecké a technické disciplíny, přičemž není nejdůležitější pořadí v disciplíně, ale dosažený výkon, který se převede podle atletických tabulek na body.

Okresní kolo

Družstvo dívek Gymnázia Trutnov si po suverénním výkonu v okresním kole vybojovalo přímý postup do krajského finále, které se uskutečnilo na atletickém stadionu ve Dvoře Králové. Právě studentky tamního gymnázia skončily v těsném závěsu druhé.

Pořadí okresního kola – dívky: 1. Gymnázium Trutnov 7299 bodů, 2. Gymnázium Dvůr Králové nad Labem 7167, 3. VOŠZ a SZŠ Trutnov 5410.

V okresním kole se představil také tým chlapců, který se umístil na konečném třetím místě. Přestože na základě dosažených bodů si také vybojoval postup do krajského finále, z organizačních důvodů se závodu nezúčastnil. Vítězi se po bodově vyrovnaném průběhu stali studenti královédvorské SŠIS.

Pořadí okresního kola – chlapci: 1. SŠIS Dvůr Králové nad Labem 7907 bodů, 2. Gymnázium Dvůr Králové nad Labem 7882, 3. Gymnázium Trutnov 7637.

Krajské finále

Papírové předpoklady favorizovaly tradičně vynikající atletky z Lepařova gymnázia Jičín, pravidelné účastnice a medailistky z republikových finále. Trutnovské gymnazistky však ve všech disciplínách podaly vynikající výkony a v konečném účtování si s přehledem vybojovaly účast v regionálním finále které se uskuteční v Břeclavi.

Pořadí krajského finále – dívky: 1. Gymnázium Trutnov 7637 bodů, 2. Lepařovo gymnázium Jičín 7187, 3. Gymnázium Dvůr Králové nad Labem 6863. Chlapci: 1 Gymnázium Rychnov 8167 bodů, 2. SŠIS Dvůr Králové nad Labem 7904, 3. Gymnázium Dvůr Králové nad Labem 7772.

Pohled na některé výkony jednotlivkyň – běh na 200 metrů: Daniela Janatová 30,11 s. 800 m: Alena Ulrichová 2:24,86; Michaela Potočková 2:28,96. Výška: Daniela Janatová, Michaela Potočková 144 cm. Dálka: Alena Ulrichová 501 cm. Koule 3 kg: Daniela Nováčková 10,38 m; Anna Rutrlová 9,52 m. Štafeta 400-300-200-100: Ulrichová, Potočková, Janatová, Kammelová 2:30,82.

Dívky Gymnázia Trutnov se v minulosti zúčastnily republikových finále již čtyřikrát a vždy vynikajícím způsobem reprezentovaly školu i region, když se umisťovaly v polovině startovní listiny. Přejeme jim i letos na republikovém finále hodně úspěchů. Stejné přání patří také reprezentantům obou královédvorských škol.