„Teď nám chybí už jen jedno vítězství. Máme na to tři pokusy, z toho dva budeme mít doma,“ hlásil po vítězství v Aradu trenér Trutnova Martin Petrovický. Jeho tým po dramatickém průběhu porazil rumunské družstvo o pouhé dva body (90:88) a do odvetných vstoupí s bilancí dvou vítězství a jedné porážky.

Souboj v Aradu připomínal houpačku. „Naštěstí zápas skončil v té chvíli, kdy jsme byli nahoře. Hrát ještě o dvě minuty déle, Arad by šel znovu do vedení,“ oddechl si trutnovský kouč a dodal, že dlouho nezažil takový „mač“.

První čtvrtina: Kara prohrává, ale potom skóre otáčí. Domácí hráčky v poslední sekundě daly koš na 19:18.

Druhá čtvrtina: Trutnov tápe a Arad odskakuje na hrozivých 40:28. Pak ale Kara zabere a Křížová pěti body v poslední minutě snižuje na 45:44.

Třetí čtvrtina: České družstvo je nahoře (48:53), jenomže v domácím dresu řádí Američanka Brownová, autorka 35 bodů, a rázem je stav 64:57. Tříbodový pokus Šnajdrové podržel trutnovský prapor.

Čtvrtá čtvrtina: Kara zahajuje trojkami – 68:71, ovšem ty umí i domácí Iličová. Dvě a půl minuty před koncem zápasu Trutnov ztrácí na Arad pět bodů – 83:78. Hala bouří, ale Hartigová trefuje za dva, Křížová a Šnajdrová za tři! Východočešky obracejí na 83:86. Rumunský soupeř kontruje, ale nesportovní faul Brownové na Mišurovou rozhoduje zápas. Trutnovská kapitánka totiž proměňuje všechny čtyři trestné hody v řadě.

„Přišlo mi to, jako bychom se báli vyhrát. Věděli jsme, že jsme lepší, ale asi jsme se toho lekli. Soupeř hrál maximum, které mohl. Kdybychom podali normální výkon, museli bychom vyhrát o dvacet bodů,“ poznamenal Petrovický. „Právě v tom je nevyzpytatelnost pohárových zápasů.“

Radost z vítězství měl trenér Kary obrovskou. „Takové výhry jsou nejcennější, když se týmu nedaří, a přesto to dokáže urvat,“ usmíval se Martin Petrovický.

Baschet ICIM Arad - Kara Trutnov 88:90 (19:18, 47:46, 65:62). Body: Brownová 35, Iličová 21, Milanovičová 16, Zoričová 10, Meszárošová 4, Pavelová 2 - Křížová 21, Mišurová 18, Hindráková 16, Šnajdrová 14, Štěpánová 9, Johnová 8, Hartigová 4. Rozhodčí: Shulga (Ukrajina), Rostomyan (Arménie). Fauly: 12:20. Trestné hody: 25/22 - 9/7. Trojky: 6:4. 5 osobních chyb: 1:1 (40. Brownová - 31. Hindráková). Diváků: 500.

Další výsledek skupiny H: Arvi Marijampole - EBE Ibiza - PDV 57:62 (13:14, 27:25, 40:36).

Pořadí po 3. kole: 1. EBE Ibiza-PDV 6 bodů, 2. Kara Trutnov 5, 3. Arvi Marijampole 4, 4. Baschet Icim Arad 3.