Příjemné prostředí zdejší sportovní haly se zřejmě projevilo na výkonu trutnovských nadějí a malí Rytíři ukázali, že se nemusí bát startu v letošní T-Ballové Extralize, jež budou v průběhu sezony absolvovat.

Zvláště pokud jde o výkon v prvním ze dvou zápasů proti domácím Klackařům, s nimiž se budou v Extralize potkávat. Výsledek 17:18 byl opravdu nešťastným, neboť zápas rozhodly maličkosti. Soupeř byl velmi překvapen hrou malých Rytířů, neboť v podzimním klání prvního turnaje Winterleague byl mezi oběma týmy rozdíl třídy.

Stříbrná příčka z tohoto turnaje vynesla Rytíře až na druhé místo v divizi, a i když mají účast na finálovém turnaji jistou jako pořadatel, je to velmi povzbuzující pro další těžkou práci, která je čeká. Cílem je totiž porážet Draky Brno, několikanásobné mistry v mnoha věkových kategoriích.

V nedělním turnaji se pod vedením trenérů Michala Rottera, Romana Klempíře, terapeutky Hedviky Stolínové a vedoucího družstva Honzy Melichara představili tito hráči: Adam Štěpánský, Nikola Romanowská, Maruška Binková, David Novák, Karel Řezníček, David Mareš, Matěj a Adam Trýznovi, Danielka Kopecká, Sára Kárníková, Klárka, Jonáš a Tadeáš Melicharovi, Matyáš Stolín, Mike Rotter a Anička Binková (posílila i Meteor Žamberk po zranění jejich hráče).

Další plánované akce trutnovských Rytířů ve sportovní hale základní školy Rudolfa Frimla:

19. 2. 2011: softballový turnaj žáků a žákyň
20. 2. 2011: slowpitchový turnaj bez omezení věku
25. – 27. 3. 2011: finále Winterleague 2011 – Čechy

(kle)