Sobotní dopoledne a časné odpoledne patřilo turnaji žáků v softballu, kdy domácí Rytíři poprvé okusili hru „z nadhozu“. Proti malým rytířům se postavili Extraligové žákovské týmy SK HSM Trutnov (žákyně), Duhovka Břecla a Klackaři Kostelec nad Orlicí.

Rytíři s těmito soupeři bojovali jako o život, ale na ostřílená družstva nestačili. Mnohem větším smolařem turnaje ale byla děvčata z Horního Starého Města. Ta si drobnými chybami v závěrech zápasů pokazila postup do finále proti bezkonkurenčním Klackařům, kteří podle předvedených výkonů budou hrát v Extralize v horní polovině tabulky.

Vítězi všech zápasů, včetně finále byli Klackaři z Kostelce. Druhá skončila Duhovka Břeclav, třetí SK HSM Trutnov a čtvrté místo patřilo domácímu týmu malých Rytířů.

Sobotní pozdní odpoledne a celá neděle pak patřily turnaji v halovém slowpitchi osmičlenných smíšených družstev, v němž se představili hráči od úplných začátečníků po extraligové borce z řad softballových i baseballových týmů z našeho regionu.

Líté boje přinesly i překvapivé výsledky, a to především semifinálové prohry favorita Spark BAK Mladé Buky. Všechna utkání měla velmi vysokou úroveň, a tak se zdá, že v příštím roce bude nutné přitvrdit na pravidlech, která byla pro letošek poměrně benevolentní k počtu žen v týmech a výměně hráčů.

Překvapením turnaje byla semifinálová účast Rytířů Trutnov a naopak neúčast týmu (j)ELITA v horní čtyřce, o němž rozhodly dva obdržené body. Oživením turnaje byl start lehce posíleného družstva kadetek HSM Trutnov.

Vítězem celého turnaje se s takřka neprůstřelnou obranou stali Klackaři z Kostelce a oba poháry za první místo tak skončily v jejich sbírce.

KONEČNÉ POŘADÍ

1. Klackaři Kostelec nad Orlicí
2. Táhla Police nad Metují II
3. Sparks BAK Mladé Buky
4. Rytíři Trutnov
5. Táhla Police nad Metují I
6. (j)ELITA
7. SK HSM Trutnov

(rk, to)