Úvodní den patřil tradičně klasickému individuálnímu závodu, poté byl připravený závod do vrchu – Vertical Race. Se snahou vylepšit průběžnou 4. příčku odjel do Švýcarska Čech Dominik Sádlo.

Z úvodních dvou kol ve Verbier přivezl podkrkonošský borec páté místo z Individual Race a šesté z Vertical Race, o týden později ve francouzském Courchevel vybojoval stříbro v individuálním závodě a druhý den bronz. V únoru v italském Val Comelicu skončil sedmý ve sprintu a šestý v závodu jednotlivců. Ve Švýcarsku se tak chtěl poprat o celkové stupně vítězů. Reálné to ještě bylo.

V místě závodů v posledních dnech vytrvale sněžilo, pořadatelé byli nuceni výrazně upravovat původně plánované trasy a jejich výklad tak při briefingu vypadal jako hlavolam. V den závodu se počasí naštěstí umoudřilo, ale nad startem Sádla visel otazník. Před vypuknutím „akce" si český junior stěžoval na nevolnosti. Rozhodnutí, zda do závodu nastoupit padlo na poslední chvíli. Vůle bojovat byla silnější a Dominik stál v 9 hodin na startu.

Trasa měřila 18 kilometrů a během čtyř výstupů museli junioři zdolat převýšení 1650 metrů. Úvodních 800 metrů se běželo ulicemi v centru Les Diablerets pod sjezdovku, kterou závodníci pokračovali na první vrchol. Dominik se držel okolo čela závodu juniorů, ale jeho výraz napovídal, že bojuje především sám se sebou. Dlouho svištěl těsně za medailovými pozicemi, v cíli z toho nakonec bylo páté místo.

Závod ovládl Ital Federico Nicolini. V hlavní kategorii mužů vyhrál přesvědčivě Kilian Jornet ze Španělska, v ženách se radovala letos neporazitelná Laetitia Rouxová.

O den později se závodilo ve Vertical Race. Trať vedla pouze po sjezdovce, měřila 4 kilometry s převýšením 560 metrů a byla pro všechny kategorie stejná. V seniorech potvrdili triumfy z předchozího dne Kilian Jornet, a Laetitia Rouxová, závod juniorů měl jiného vítěze a byl jím Kilianův krajan Oriol Cardona Col. Dominik Sádlo do posledních metrů bojoval o čtvrtou příčku, v závěru mu síly nestačily a po cílovém sprintu skončil šestý.
Po ocenění Vertical Race proběhlo vyhlášení výsledků Světového poháru juniorů a kategorií do 23 let. Dominikovi se zde sice nepodařilo probojovat na stupně vítězů, obsadil ale 4. místo, které je příslibem do příští sezony, kdy bude stále závodit v kategorii juniorů.

Seniory ještě čeká finálový závod v norském Tromso, kam už česká reprezentace neodcestuje. ⋌(ple, to)