Celostátní liga

Gioia Brno – Sico Jilemnice 8:2 (4:0)

A papírové předpoklady se naplnily zejména v úvodu zápasu. Po základní části druhé Brno už v osmé minutě vedlo o čtyři branky a bylo prakticky rozhodnuto. Vždyť více než čtyři góly tým z Krkonoš dokázal během letošní sezony nastřílet pouze dvakrát.

Po úvodním tornádu se ale hra vyrovnala. Jilemnice začala hrát aktivněji a zodpovědněji, domácí brankář se musel mít několikrát hodně na pozoru. Sico mělo více šancí, ale ani jednou se nedokázalo prosadit.
Utkání pokračovalo ve svižném tempu i po změně stran. K pohledné hře za rozhodnutého stavu přispívaly oba týmy, a tak se diváci nenudili. Jilemnice nejprve snížila díky Srkalovi, ale Brno dalšími čtyřmi góly i ty nejmenší myšlenky na zvrat rychle zahnalo. V závěru jen korigoval na 8:2 hostující kapitán Kraus.

„Bohužel jsme nedokázali dodržet taktické pokyny. Kluci nechávali soupeřovým hráčům až příliš prostoru, což se vymstilo hlavně mezi čtvrtou až osmou minutou. Právě nedodržení pokynů nás tak stálo vyrovnanější zápas, protože ve zbytku hry jsme byli domácím těžkým soupeřem, místy jsme byli i lepší. Naším problémem je ale neproměňování šancí, protože zatímco domácí trestali takřka všechno, my jsme trefovali tyče a trápili jsme se. Ještě ale není nic ztraceno, pokusíme se v domácí hale vyhrát a vrátit sérii ještě jednou do Brna. Myslím, že to není nereálné. Kluci ale musí podat výkon na hranici 110 procent," řekl k úvodnímu prohranému čtvrtfinále trenér Sica Jilemnice Milan Szabo.

Odveta se v Krkonoších hraje už v sobotu. Zápas ve zdejší sportovní hale startuje ve 14.30 hodin! Vyrovná Krausova družina stav série?

Branky: 6., 8. a 36. Prokeš, 4. a 34. Doubravský, 5. Ovčačík, 35. Cenek – 26. Srkal, 38. Kraus. SK Sico SC Jilemnice: Puš – Vašek, Paulů, Šnorbert, Machát, Brádle, Srkal, Kraus.

Výsledky ostatních čtvrtfinálových zápasů: Chemcomex Praha – Větřní 6:4, Nový Bor – Stonava 2:5, Polička – Zlín 1:0.