„Opravdu. Jezdíme tam s velkou nechutí. Je tam divné prostředí, necítíme se tam dobře ani my, co zápas sledujeme, ani hráči,“ řekl prezident jilemnického klubu Milan Szabo.

FS Sádek – SK SICO Jilemnice 1:1 (1:1)

„Přestože jsme hráče upozorňovali, že si musíme pokrýt zejména tři dlouhodobě nejlepší hráče Sádku, tak se nám to hned ve druhé minutě nepovedlo a inkasovali jsme,“ popsal nešťastnou situaci z úvodu Szabo.

Poté se hosté vrhli do útoku. Tlak korunovali brankou v páté minutě, kdy se trefil Koudelka, a zdálo se, že je jen otázkou času, kdy Jilemnice přidá další branky a rozhodne o svém vítězství. Šancí mělo Sico ke strhnutí skóre na svou stranu dostatek, žádná však neskončila brankou. Když i šance domácích pochytal dobře chytající Kos, skončil poločas nerozhodně.

„Ač delegát napsal, že měli v úvodu druhé poloviny více ze hry domácí, já s ním nemohu souhlasit. Myslím, že jsme byli jednoznačně lepším týmem i nadále my. V závěru utkání náš výkon gradoval a soupeře jsme nepustili za polovinu. Co je to však platné, když své šance nedokážeme proměnit,“ řekl Szabo. Příležitosti ke vstřelení vytoužené branky skutečně byly. Kraus svými střelami ale pouze těsně míjel. Velmi dobrý zápas ze strany Jilemnice tak skončil poněkud nespravedlivou dělbou bodů. Sádek si tak do tabulky připsal premiérový zápis.

VPS Novabrik Polička A – SK SICO Jilemnice 2:1 (0:1)

„Jak už jsem naznačil. S Poličkou nehrajeme rádi. Jsou to dlouhodobě vypjatá, nervózní utkání. Je to dáno tím, že jejich vedoucí Franta Švec u nás dříve hrál, a tak je to vždy velmi vyhecované. Nejsou to příjemná utkání ani na pohled, ani pro zúčastněné,“ popsal atmosféru druhého střetnutí prezident klubu.

Úvod duelu byl vyrovnaný. Jilemnice hrála ze zabezpečené obrany a snažila se vyrážet k rychlým protiútokům po častých špatných rozehrávkách Poličských. Skóre se poprvé pohnulo v deváté minutě. Po hezké kombinaci na hranici brankoviště, přihrávce Vaška se trefil znovu Zbyněk Koudelka a poslal hostující tým do vedení. Úvodní poločas sehrála Jilemnice především takticky velmi dobře. Nadále výborně bránila a měla také další šance, kterými mohla výsledek pojistit. Štěstěna k ní však byla tentokrát otočena zády.

V největších šancích se objevil Pavel Kraus, ale nejprve jeho pokus domácí brankář vykopl z brankové čáry, jednou trefil tyč a ve třetí své velké akci hlavičkoval nad branku. Sedm minut před koncem pak domácí Král zakončil pohlednou akci na 1:1 a domácí se dočkali vyrovnání. Když rozhodčí poté odpískal velmi sporný faul na hranici brankoviště gólmana Šulce, měla Polička velkou šanci. Hosté udělali chybu v rozestavení obránců, přičtěme k tomu neuvážené vyběhnutí brankáře Šulce a domácí otočili skóre utkání.

„Myslím, že to není zasloužené, spíše by utkání slušela remíza, ale na to se nehraje. Zbytečně jsme ztratili body. Obě utkání byla na výhru, takže jsme opět zklamaně odjeli domů, uzavřel nepovedený víkend Milan Szabo.

Sestava Sica Jilemnice: Kos (2. zápas Šulc) – Vašek, Kraus, Paulů, Havel, Illner, Koudelka, Šlechta, Šnorbert, Kuřík, Pivoňka.

Ostatní výsledky 5. a 6. kola: SK Goll Běloves – Chemcomex Praha A 0:2, FS Sádek – FK Adria Nový Bor 1:4, VPS Novabrik Polička A – FK Adria Nový Bor 3:1, Bomby k tyči Vamberk – Chemcomex Praha „A“ 2:6, SK Goll Běloves - SF Trivel Klatovy A 6:2, Bomby k tyči Vamberk – SF Trivel Klatovy A 4:7, SMR Plus Zlín – Bómbarďáci Větřní 3:1, SC Premium Stonava – Větřní 6:2, SMR Plus Zlín - SK Prachatice A 3:2, SC Premium Stonava – SK Strabag Lubryco Prachatice A 4:0.