Jak byste zhodnotil předvánoční část aktuální sezony?
Myslím si, že to máme rozehrané výborně. Po Novém roce nás však hned čeká těžký turnaj ve Stonavě, kde se utkáme s domácími a se Zlínem (třetí, resp. druhý tým tabulky – pozn. red). To budou velmi důležitá utkání, protože bychom chtěli udržet elitní čtyřku, abychom se v play off vyhnuli silným soupeřům.

Který turnaj byste zařadil do kategorie nejpovedenější?
Výborně se nám vedlo v Českém Krumlově. Cesta tam trvala skoro šest hodin, ale vyhráli jsme tam oba zápasy. V tom druhém jsme proti Prachaticím dokonce v poločase prohrávali nula tři, ale dokázali jsme zápas zvrátit nakonec ve svůj prospěch. To bylo neuvěřitelné!

A kde se vám vedlo nejméně?
Tady to bude již tradiční místo. V Poličce nám to prostě nejde a letos se to opět potvrdilo. Se Sádkem jsme remizovali 1:1 (poslední tým tabulky – pozn. red) a v dalším utkání, ač jsme dlouho vedli, jsme nakonec padli 2:1. Tradičně se nám v poličské hale nedaří.

Čtvrté místo je pro váš mladý tým zřejmě výborným počinem. Myslíte si ale, že byste mohli nakouknout do nejlepší trojice?
Mám takový dojem a myslím si, že by to určitě šlo. Je ale důležité, aby vydržela výborná tréninková morálka. Navíc si všichni hráči musí uvědomit jestli je pro ně důležitější nejvyšší soutěž v sálové kopané nebo velký fotbal. Je pro nás důležité, abychom se scházeli stále. Myslím, že když tenhle mladý tým vydrží několik sezon pohromadě, bude stoupat tabulkou výše a každou sezonu bude mít nárok na lepší a lepší umístění.

Jak často se dostanete společně k tréninku?
Bohužel jenom jednou týdně. Scházíme se každý čtvrtek na hodinu, někdy hodinu a půl. Do budoucna bychom však chtěli, aby jsme trénovali více. Scházet se jednou týdně je skutečně málo.

Když pomineme vás jako nejzkušenějšího hráče, kdo tým v úvodních sedmi turnajích táhl?
(smích) Určitě Miroslav Král, který nám pomáhá z futsalového Andy Liberec. Zapojili se další tři čtyři mladí kluci, kteří mají velkou budoucnost. Pokud vydrží.

Jak jste se vy osobně dostal k sálovému fotbalu?
Asi v patnácti letech mě do Jilemnice přivedl můj otec, který zde také hrál. Pomohl mi také prezident klubu Milan Szabo. Hned na prvním turnaji, který jsem absolvoval, jsem si uvědomil, že mě to velmi baví a že to bude jednou můj velmi oblíbený sport.

Fungují v sálové kopané také mládežnické celky?
Mládež není zatím na takové úrovni, aby se mohly pořádat turnaje. Tenhle rok jsme začali pořádat pro ženy, starou gardu a prvně také turnaj pro žáky, kteří spadají pod hlavičku Sica Jilemnice. Je to krok do budoucna a jde zatím hlavně o to, aby se hráči otrkali.

Kdybyste mohl srovnat rozdíly mezi sálovou kopanou a futsalem, kde je hledat?
Co se týče administrativy, tak je rozdíl značný. Futsal je vedený pod hlavičkou ČMFS, což my nejsme, a tak si všechny peníze musíme hledat sami. Navíc futsal proběhne občas televizí, naše soutěž je k vidění maximálně na internetu. Ale nic velkého to bohužel není.

A pokud jde o rozdíly v samotné hře?
Tak to je jednoduché. V sálové kopané se auty a rohy hází rukama a ve futsale se naopak všechno kope. To je největší a nejpodstatnější rozdíl. Pak je nějaký rozdíl také v míči. My ho máme menší a podhustěnější, trochu podobnější tomu házenkářskému, ale tohle nevím přesně.

Jste také trenérem a kapitánem Jilemnice. Jaké to je, řídit mužstvo přímo ze hřiště?
Je to hodně těžké. Když se daří, tak je to jednodušší, protože tolik pokynů není potřeba udělovat. Když jsme však pod tlakem, je trochu nepříjemné a obtížné všechno sledovat. Ze střídačky mně pomáhá Milan Szabo a Franta Hladík. Díky tomu si také můžeme brát time.

V březnu se koná mistrovství světa v Kolumbii. Vy do kádru reprezentace patříte, budete očekávat pozvánku?
To bych strašně rád! Asi do čtrnácti dnů po Novém roce by mělo být jasno, protože účastníci si musí zařídit víza, očkování a další věci. Skutečně doufám, že nominován budu. Myslím, že se mi herně i střelecky dařilo, tak uvidíme.

Má naději také některý z vašich spoluhráčů?
Osobně myslím, že velkou šanci má brankář Ondra Kos, který má poslední dobou výbornou formu. Byl v širším kádru a podle mého úsudku má skutečně velkou šanci do kádru se probojovat.