VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Se změnami. „Lvice“ i Trutnov vstupují do sezony

Trutnov, Hradec Králové - Shodně v neděli odstartují novou sezonu dva východočeští zástupci v Ženské basketbalové lize.

22.9.2017
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: Jan Bartoš

Zatímco hradecké „lvice“ se představí na ostravské palubovce, trutnovská Lokomotiva bude hrát před vlastním publikem s mladoboleslavskou Slovankou. Nutno poznamenat, že oba regionální celky vstupují do ročníku 2017/2018 s poněkud obměněnými kádry.

BK LOKOMOTIVA TRUTNOV

Náročný start čeká trutnovské basketbalistky. Ty by rády navázaly na úspěšnou loňskou sezonu, ve které si zahrály vyřazovací boje a jako bonus si ještě vybojovaly postup do Final Four domácí pohárové soutěže.

Před novým ročníkem ale kádr Lokomotivy prošel řadou změn. Předně skončily nejzkušenější opory Kateřina Hindráková s Milenou Prokešovou. Za studiem na vysokých školách odešly Kristýna Herinková a Michaela Potočková a domů se vrátily obě zámořské posily Nicole Boudreauová a Alison Boumanová.

I před letošní sezonou je tak zřejmé, že podkrkonošský oddíl bude hodně sázet na vlastní odchovankyně. Z těch zkušených bude odpovědnost ležet na nové kapitánce Andree Vackové a Kateřině Kozumplíkové. Zbytek českých hráček bude z řad juniorek a dorostenek a tak nikoho nepřekvapí, že klub tradičně sáhl i k zahraničním posilám.

Na post rozehrávaček do Trutnova přišly Michelle Brandaová s Shawnte Goffovou, krátce před startem nového ročníku klub východočeský dres posílila ještě americká pivotka Chelsea Snyderová.

„S ohledem na naši velice nízkou sestavu, a také při pohledu na soupisky konkurentů, jsme potřebovali opravdu vysokou hráčku, která nám výrazně pomůže na doskoku a v podkošovém prostoru. Po dlouhém hledání jsme se rozhodli pro Chelsea, u které věříme ve velký přínos pro náš tým,“ pochvaluje si poslední novou tvář ve svém kádru trenér Lokomotivy Petr Kapitulčin.

Soupiska – rozehrávačky: Michelle Brandaová (1991), Shawnte Goffová (1994), Kateřina Kozumplíková (1993), Zuzana Šimková (1999), Aneta Váchová (1998). Křídla: Kristýna Holubcová (2001), Tereza Králová (2001), Kristýna Lačná (2000), Anna Rylichová (1999), Andrea Vacková (1989), Dominika Vašáková (1999), Adéla Vymazalová (1999). Pivotky: Tereza Patočková (1999), Chelsea Snyderová (1990), Eliška Štěbetáková (1999).

Realizační tým – trenér: Petr Kapitulčin. Asistent: Michal Martišek. Předseda klubu: Vladimír Smilnický.

Změny v kádru – příchody: Michelle Brandaová (Portugalsko), Shawnte Goffová), Chelsea Snyderová (obě USA), Kristýna Holubcová, Tereza Králová (z dorostu). Odchody: Kateřina Hindráková (konec kariéry), Milena Prokešová (KP Brno), Kristýna Herinková, Michaela Potočková (obě vysokoškolská studia), Nicole Boudreauová (civilní zaměstnání), Alison Boumanová (Limoges, Francie).

Odchovankyně a tři cizinky. Boj o play off může začít  

7 MICHELLE BRANDAOVÁ (1991, 174 cm). Michelle by měla být naší první rozehrávačkou. Česká liga bude pro šestadvacetiletou Portugalku velkou výzvou, v takto kvalitní soutěži dosud nehrála. Věříme, že svou kvalitou, inteligencí, přehledem po hřišti a výbornou přihrávkou bude naší velkou oporou.

15 KRISTÝNA LAČNÁ (2000, 180 cm).
Kristýna bude prioritně nastupovat v extralize juniorek. Zda se objeví v utkání žen, bude záležet hlavně na jejím přístupu. Když byla zdravá a navíc ochotná tvrdě pracovat, patřila v dorostu k nejplatnějším. Při stoprocentním přístupu by mohla být i v kategorii dospělých.

22 ELIŠKA ŠTĚBETÁKOVÁ (1999, 184 cm). Eliška v loňském roce odehrála v ŽBL solidní minuty. Společně s Terezou Patočkovou bude krýt záda americké pivotce. Jak se ukázalo již loni, i tato role může přinést spoustu herních příležitostí. Čeká ji hodně práce na fyzičce, důrazu, jistotě v zakončení a obraně.

24 SHAWNTE GOFFOVÁ (1994, 173 cm).
Shawnte je výborně atleticky disponovaná a měla by nám přinést na perimetr kvalitní střelu i rychlý vnik. Její hlavní pozicí bude nižší křídlo, určitou část zápasů by měla hrát na pozici rozehrávačky. Předpokládáme, že bude jedním z bodových lídrů našeho mladého celku.

10 TEREZA PATOČKOVÁ (1999, 186 cm).
Tereza má velký potenciál, který však nenaplňuje kvůli častým zdravotním problémům. Když ale byla zdravá, byla příjemným překvapením a vybudovala si silnou pozici v týmu. Její přednosti jsou zejména na obranné polovině, zlepšit musí stabilitu a jistotu v zakončení.

11 ANDREA VACKOVÁ (1989, 180 cm).
Andrea má za sebou životní ročník, když po návratu domů využila velké minutáže a důvěru nám vrátila měrou vrchovatou. Bohužel sezonu dohrávala s těžkým zraněním a léto strávila operací. Od srpna poctivě dohání tréninkové manko. Věříme, že bude zase velkou oporou.

19 KRISTÝNA HOLUBCOVÁ (2001, 180 cm). Věkově patří teprve do kategorie kadetek. Dorostenecká extraliga tak bude u ní prioritní soutěží. Skvěle se jí povedl první reprezentační start – na ME šestnáctiletých byla nejlepší českou střelkyní. Prokázala tak oprávněnost zařazení na ligovou soupisku žen.

16 ANNA RYLICHOVÁ (1999, 174 cm).
Anča loni překvapila zřejmě celou ŽBL neohroženým vpádem do nejvyšší soutěže. Ze všech dorostenek se prosadila nejvíc a úspěšný rok potvrdila účastí na mistrovství Evropy. Její největší silou je tah na koš, zlepšit musí vyhodnocení herních situací a přehled na hřišti.

5 ANETA VÁCHOVÁ (1998, 162 cm).
Aneta je spolehlivou hráčkou s příkladným přístupem. Dokázala se vrátit po těžkém zranění a už v loňské sezoně odehrála cenné minuty. Hlavními přednostmi jsou rychlé nohy a dobrá střelba. Velkým hendikepem je subtilní postava – limituje její větší využití v lize.

21 KATEŘINA KOZUMPLÍKOVÁ (1993, 172 cm). Katka loni ukázala jak nepochopitelně přehlížená byla z hlediska působení v ŽBL. Chopila se příležitosti a předváděla výborné výkony. Ty jí vynesly na Univerziádu. Věřím, že se může prosadit ještě více. Vynikající střelkyně potřebuje zejména sebevědomí.

34 CHELSEA SNYDEROVÁ (1990, 198 cm). Chelsea je naší nejvyšší hráčkou a čekáme od ní velkou pomoc na doskoku a v podkošovém prostoru. S ohledem na její výšku není pochopitelně tak rychlá či obratná jako některé spoluhráčky. Čeká nás tak práce na pohybu, jistotě v zakončení či na obraně. 

17 DOMINIKA VAŠÁKOVÁ (1999, 186 cm). Domča měla loni sezonu jako na houpačce. Chvíli se dařilo, jindy se trápila. Závěrečný zápas ŽBL v Hradci Králové jí ale vyšel skvěle a my věříme, že podobných výkonů uvidíme co nejvíce. Její hlavní předností je s ohledem na její výšku rychlost a šikovnost.

13 TEREZA KRÁLOVÁ (2001, 181 cm)
Prioritou pro šestnáctiletou hráčku budou ligy kadetek a juniorek. V přípravě Tereza naznačila svůj velký potenciál, když na turnaji žen dokázala nasázet 16 bodů Hradci. Má velký talent, musí se ale ještě hodně zaměřit na práci v obraně a stabilitu svých výkonů.

1 ZUZANA ŠIMKOVÁ (1999, 165 cm).
Hráčka s výbornými rychlostními předpoklady. Limituje ji technika driblinku i střelby. Věřím v zisk potřebných zkušeností a tím i navýšení sebevědomí v zápasech i tréninku se zkušenějšími spoluhráčkami. Pokud se to podaří, mohla by Zuzka dostat větší prostor než loni.

14 ADÉLA VYMAZALOVÁ (1999, 179 cm).
Křídlo s velmi dobrou střelou, které musí o své minuty zabojovat. Adéla mívá výkyvy ve výkonnosti i přístupu. Pokud je plně soustředěná, tak už vloni prokázala, že na ŽBL má a může být i v ženské soutěži platnou hráčkou jak díky dobré střele, tak i přihrávce.

TJ SOKOL HRADEC KRÁLOVÉ

Obhájit stříbrné medaile? Kdo by nechtěl. Jenže „lvice“ moc dobře vědí, že to letos bude sakra těžké. Zájemců na medailové příčky je totiž více než dost. Navíc hradecký kádr během přestávky doznal poměrně výrazných změn, takže je velkou otázkou, jak si tým sedne.

Z loňského úspěšného kádru odešly Gabriela Andělová (KP Brno), Klára Rosenbaumová, Michala Hartigová (obě mateřská) a Lenka Pazderová. Tuto čtveřici by měly nahradit jiné hráčky, které do klubu přišly. Ve třech případech se přitom jedná o velký návrat (Kateřina Zavázalová, Kateřina Bartoňová a Renata Březinová). Pod košem snad zacelí mezeru i Lenka Šípová z Nymburka.

Soupiska – rozehrávačky: Kateřina Bartoňová (1990), Kateřina Zavázalová (1990), Michaela Matušková (1997), Kristýna Minarovičová (1991), Natalia Otkhmezuriová (2000). Křídla: Pamela-Therese Effangová (1993), Anna Hrušková (1995), Tereza Kuthanová (1987), Andrea Ovsíková (1989), Simona Růžková (1999), Adéla Grindlerová (1998). Pivotky: Josipa Buraová (1985), Martina Čepelková (1992), Isnelle Natabouová (1999), Lenka Šípová (1988), Renáta Březinová (1990).

Realizační tým – trenér: Romana Ptáčková. Asistent a prezident klubu: Miroslav Volejník. Lékař: Ivo Žvák. Masér: Miroslav Beránek.

Změny v kádru – příchody: Bartoňová, Březinová (obě zahraničí), Zavázalová, Šípová (obě Nymburk), Otkhmezuriová (Gruzie). Odchody: G. Andělová (KP Brno), Rosenbaumová, Hartigová (obě mateřská), Pazderová.

Autor: Tomáš Otradovský, Petr Tomeš

22.9.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

annonce-logo

Nabídky práce

+ Podat inzerát

Vzdělávání a školství - Vzdělávání a školství Učitel 200 Kč

Učitelé praktického vyučování (kromě pro žáky se speciálními vzdělávacími potřebami) DÍLENSKÝ UČITEL V DÍLNĚ UMĚLECKÉHO ODLÉVÁNÍ (BRONZ, HLINÍK, MOSAZ). Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 200 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Odborné vzdělání a doplňkové vzdělání lze nahradit důkazem o práci aktivního umělce v oblasti kovolijectví , , V dalším školním roce možnost uzavření smlouvy, závodní stravování, , kontakt: e-mailem. Pracoviště: Střední uměleckoprůmyslová škola a vyšší odborná škola, turnov, skálova 373,příspěvková organizace, Skálova, č.p. 373, 511 01 Turnov 1. Informace: Jana Rulcová, +420 481 321 232.

Stavebnictví - Stavebnictví Stavební dělník 74 Kč

Dělníci v oblasti výstavby budov Stavební dělník. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 74 kč. Volných pracovních míst: 10. Poznámka: STAVEBNÍ DĚLNÍK - pomocné stavební práce dle zakázek, Na tuto pracovní pozici se bude dne 26.3.2018 od 9.00 hod. konat výběrové řízení v prostorách ÚP v Trutnově. Současně se bude konat výběrové řízení pro firmy ANTON A SYN s.r.o., KT stav s.r.o. a zaměstnavatele Vasyla Byrovashe.. Pracoviště: Kalin, spol. s r.o.- kontakt, Nový svět, č.p. 331, 542 24 Svoboda nad Úpou. Informace: Kalyn, +420 608 849 648.

Služby - Služby Uklízeč, uklízečka 75 Kč

Uklízeči prodejních prostor UKLÍZEČ/KA. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 75 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: místo výkonu práce: Tesco Turnov, , zkrácený úvazek 4 hodiny denně, možno na HPP a DPP, , vhodné i pro důchodce, v ranních hodinách, , kontakt: telefonicky. Pracoviště: Atalian cz s.r.o. turnov, Skálova, č.p. 92, 511 01 Turnov 1. Informace: Hlavatá, +420 734 680 451.

Výroba - Výroba Mechanici a opraváři osobních automobilů 20 000 Kč

Mechanici a opraváři osobních automobilů Automechanik. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20000 kč, mzda max. 22000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: AUTOMECHANIK - vyuč. není podmínkou, schopnost samostatné práce, spolehlivost, nástup možný ihned.. Pracoviště: Martin mičánek - pracoviště, Úpská, č.p. 528, 542 24 Svoboda nad Úpou. Informace: Martin Mičánek, +420 603 989 377.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Trutnov - Slavia 76:69! Hráčky BK Loko Trutnov po vynikajícím výkonu překvapily vysokého favorita z Edenu.
31

Basketbalistky Trutnova senzačně porazily Slavii

Silný vítr lámal stromy v Novém Městě nad Metují.
8

Hasiči měli napilno, silný vítr lámal stromy

Střelkyně Vognarová v Malajsii získala dvě světová zlata

Kuala Lumpur – Fantastického úspěchu dosáhla na začátku víkendu sportovní střelkyně Gabriela Vognarová. Na akademickém mistrovství světa v Malajsii si nejprve v pátek vystřílela zlatou medaili vzduchovou puškou, přičemž navíc výrazně přispěla k bronzu Češek v týmovém bodování.

Právě jsme se narodili - březen 2018

Trutnov /HLASUJTE/ - Svým hlasováním můžete rozhodnout o nejhezčím miminku měsíce Krkonošského deníku. Každý měsíc odměňujeme od ledna 2017 pouze jedno miminko.

Epidemie chřipkových onemocnění zvolna ustupuje

Královéhradecko - Epidemie chřipky a akutních respiračních infekcí v kraji pozvolna ustupuje. Počet nemocných se už druhý týden snižuje.

Dveřmi to nešlo, tak navrtal a otevřel okno, majitelé spali

Turnov - Neznámý pachatel v noci mezi druhou a sedmou hodinou násilím vnikl do rodinného domu v Turnově. Majitelé v patře spali.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT