Poté, co se svěřenci trenéra Jana Šimůnka v prvním kole vypořádali s rezervním týmem Brna, bude jejich semifinálovým sokem právě další B tým klubu z nejvyšší české soutěže. Premiérová sezona na této úrovni tak může pro turnovské hráče dál vesele pokračovat.

„V této společnosti už je těžké si vybírat. Vzhledem k možnostem jsem si přál, i kvůli cestování, spíše Nymburk, ale ČZU je z tohoto pohledu také dobrá varianta a rozhodně lepší než České Budějovice. My jsme ale především rádi, že jsme se dostali přes Brno, což byl velice nepříjemný tým a jediný, který jsme v základní části neporazili," pochvaluje si trenér turnovského kolektivu Jan Šimůnek.

Úvodní dvě utkání se hrají v hlavním městě již v pátek, respektive v sobotu. Turnovští fanoušci se semifinálové série druhé nejvyšší soutěže v České republice dočkají další pátek 27. února, případný čtvrtý zápas se bude hrát o den později také u Jizery.

„Kvalitou řadím rezervu ČZU v této soutěži úplně nejvýše. Je to velice zkušený tým, což prokázal v pátém utkání čtvrtfinále. Opírá se hlavně o, ještě vloni extraligového, smečaře Marela. Zápasovou bilanci ze základní části máme 1:1, s tím že utkání na jejich palubovce jsme odehráli celkem vyrovnaně a v Turnově soupeři chyběl právě lídr Marel. I proto očekávám vyrovnané zápasy, kdy bychom chtěli prokázat naši sílu především v domácím prostředí. Každá série začíná 0:0, takže se není čeho bát a Choceň nám ukázala, že se s Pražany dá hrát. Ideální by bylo přivézt si z půdy soupeře stav 1:1 na zápasy, s čímž ČZU rozhodně nebude souhlasit," usmívá se Šimůnek, úspěšný kouč TJ Zikuda Turnov.

V dlouhodobé části se ve vzájemných soubojích vždy dařilo více domácím. V říjnovém 3. kole zvítězil ČZU Praha B 3:1, listopadová odveta pak patřila naopak Turnovu, který suverénního lídra vyprovodil výpraskem 3:0.