Kara Trutnov – Frisco Brno 57:70 (7:21, 24:42, 46:60).

Body: Hindráková 16, Záplatová 13, Větrovcová 12, Mišurová 6, Šnajdrová 6, Steffanová 2, Vacková 2 – Hanušová 25, Abdiová 24, Pecková 11, Stehlíková 6, Thomas 4. Rozhodčí: Hruša, Vondráček, Baloun. Fauly: 12:18. Pět osobních chyb: 0:1 (39. Hanušová). Trestné hody: 14/13 – 8/8. Diváci: 950.

„Na obrat proti Friscu jsme ve středu neměly“

Na domácí straně byla jednoznačně nejlepší. Její body dlouho dávaly přítomným divákům naději, že by se Kara mohla vrátit do zápasu. Nakonec ale rozhodl výkon hostující dvojice Hanušová – Abdiová. Přesto se i KATEŘINA HINDRÁKOVÁ mohla těšit ze své formy, která je před boji o bronz na skvělé úrovni.

Katko, ač stále nemůžete počítat s kompletním kádrem, na Frisco jste si ve středu věřily, viďte?
Naprosto souhlasím. Byla škoda, že se nám nepodařilo vyhrát jednou v Brně. První utkání ovlivnilo výsledek celé série. Na druhou stranu ale středeční zápas ukázal, že Frisco je výborný soupeř. Holky hrály opravdu dobře a v téhle sestavě nám dělaly velké problémy. Kdyby nehrála Lenka Větrovcová, pak bychom měly nejvyšší hráčku 182 cm. U nich mají křídla přes 190 a je těžké udržet doskok a následně i to skóre.

Byl pro vás úvodní nápor soupeřek hodně nečekanou a nepříjemnou sprchou?
My jsme do toho šly s tím, že se dá vyhrát. Ony sice postavily i Američanku Thomsonovou, ale mě hlavně mrzí, že jak nás v Brně podržela naše zónová obrana, tak tentokrát nám vůbec nešla. Bylo to moc špatný, navíc ani v útoku to nebylo nejlepší. Na druhou stranu, už to v šesti lidech táhneme delší dobu a ty síly prostě odcházejí.

Problémy vám dělala hlavně švédská střelkyně Abdiová. Ta se v prvním utkání zranila, ale teď si vše vynahradila…
Ona si v sobotu udělala výron v kotníku, když šlápla zrovna na moji nohu. Chtěla se tady asi předvést. Co jsem se bavila s holkama s „Žabin“, tak říkaly, že jim moc nenahrávala a hrála jen na sebe (usmívá se).

V kabině jste si jistě o přestávce určitě měly co říct. Co stálo za vaším zlepšeným výkonem?
Myslím si, že jsme hlavně začaly hrát lépe v útoku. Konečně jsme trefovaly lehké koše a byly jsme víc aktivní. Zároveň jsme přestaly hrát tu zónovou obranu, což byl asi ten hlavní zlom.

S podporou diváků se už už zdálo, že by mohlo přijít drama. To vám ale neumožnila střelecky aktivní Alena Hanušová. Byla podle vás právě ona hráčkou zápasu?
Určitě. Tři trefené trojky za sebou, to nedá hned tak někdo. Já vím, že je dobrá střelkyně, ale teď to bylo i o štěstí. Na obou stranách dost ubývaly síly. Přiznám se, že sama jsem jich při antibiotikách po přestávce už moc neměla. Stejně na tom ale byly také Darča (Darina Mišurová – pozn. aut.) nebo třeba Háňa (Hana Šnajdrová – pozn. aut.). Zvrat, když prohráváte o 12, se dá uhrát proti Slovance či Hradci. Proti zkušenému euroligovému týmu to ale není snadné a ve středu jsme na to určitě neměly.

Nyní vás čekají nejspíš boje s VŠ Praha. Těšíte se na nervy drásající bitvy o bronz a budete na ně mít dostatek sil?
Já doufám, že jo. Hrajeme až v úterý. VŠ si přálo, abychom „Žabiny“ porazily a šly do finále. Chtěly vyloženě Frisco, protože z nás mají strach. Psychická výhoda je na naší straně. Třeba se dá do kupy Lenka Větrovcová a kdyby náhodou do toho mohla zasáhnout i Kačka Nováková, bylo by to skvělý. Do série o třetí místo půjdeme s tím, že vyhrajeme.