Své předposlední utkání v letošním kalendářním roce odehrály místní házenkářky. V rámci 9. kola cestovaly na palubovku předposledního týmu z jihočeského Milevska s vizitkou papírového favorita. I samy turnovské hráčky vnímaly cestu do píseckého okresu jako povinně dvoubodovou.

Milevsko – Turnov 20:26 (15:13)

Turnov v 7. minutě vedl 4:2, Milevsko se ale představilo jako velice houževnatý a bojovný tým. Za vydatné podpory fanoušků domácí hráčky skóre brzy otočily a celkově v první třicetiminutovce držely krok. Do šaten navíc odcházely Jihočešky veselejší, protože si do pauzy překvapivě odnášely dvougólový náskok.

Po nástupu do druhé půle však Turnov svou hru zrychlil a zápas se začal konečně vyvíjet podle papírových předpokladů. Šestibranková šňůra mu vynesla dostatečný náskok, který vytrvale navyšoval.

„Zlepšily jsme také činnosti v obraně. Byly jsme mnohem pozornější a důslednější. V 50. minutě jsme už vedly 25:17, pak se sice domácí hráčky ještě vzchopily, ale náskok stačily pouze snížit," těšilo vedoucí družstva hostů a střelkyni tří branek Vladimíru Ševrovou.

Ačkoliv se duel dlouho nevyvíjel podle představ favorita, povinné vítězství se nakonec urodilo. A díky tomu se svěřenkyním Romana Fuchse podařilo udělat další krok k udržení druhého místa.

Nejlepší střelkyní zápasu se stala Lucie Ševrová. Ta dvakrát udeřila ze hry, další čtyři góly přidala ze sedmimetrových hodů. A právě v této herní činnosti aktuálně je suverénně nejlepší z celé 2. ligy.

TJ Turnov (branky): B. Kučerová, L. Podhajská – L. Ševrová (6/4), C. Davidová (5/1), D. Aissi (4), R. Kohoutová (3), J. Nalezencová (3) V. Ševrová (3), A. Vališová (2), P. Bártová, M. Poláková, I. Tichá.

Ostatní zápasy: Plzeň – Cheb 22:17, Strakonice – Kobylisy B 30:23, Bělá – Ústí n. L. 26:22, Vršovice B – Astra 24:27.

Příští kolo: Plzeň – Strakonice, Astra Praha – Bělá pod Bezdězem, Turnov – Tachov (neděle 17.00), Kobylisy B – Vršovice B, Ústí nad Labem – Milevsko.