Čtvrtfinále Ženské basketbalové ligy dorazilo po roce pod Krkonoše, ale ve sportovní hale ZŠ Komenského rozhodně nešlo o utkání, na které by se mělo roky vzpomínat. Spíš naopak. Kara brněnskému Imosu podlehla v samém úvodu, jelikož nezachytila tradiční nástup soupeře.

Čtvrtfinále

Kara Trutnov – Imos Brno 65:82 (9:23, 25:52, 45:72)

Body: Hindráková 20, Prokešová 10, Nováková 9, Russellová 7, Pazderová a Johnsonová 6, Ovsíková 5, Muchová 2 – Pecková 26, Jurčenková 22, Jalčová 13, Hanušová a Keyová 6, Vlková 5, Hamilton Carterová a Křivánková 2. Rozhodčí: Hošek, Kec. Fauly: 16:17. TH: 21/15 – 8/6. Trojky: 4:8. Diváků: 450. Stav série: 0:2.

Čtvrtfinálové série ŽBL pokračovaly v úterý dalšími zápasy a každá z nich se vyvíjí jinak. Obhájce trofeje USK Praha již může odpočívat. Mladoboleslavskou Slovanku porazil třikrát v řadě a nejrychlejším možným způsobem si zajistil semifinále. Velice blízko postupu je i brněnský Imos. Kara sice plánovala domácí vzpouru a snahu o vyrovnání, proti favoritovi ale neodehrála dobrý zápas a odešla vysoko poražena.

Zbylé série jsou po dvou duelech vyrovnané. Zatímco mezi „lvicemi" z Hradce Králové a pražskými vysokoškolačkami se družstva drží rčení „Můj dům, můj hrad", poslední dvojice je na tom opačně. Slavia Praha nejprve uspěla v hale brněnského Valosunu, ten si však v úterý vzal důležitý bod zpět. I zde je vyrovnáno!

V Trutnově se očekával možná vyrovnanější duel. I když návštěva tomu tentokrát moc neodpovídala. Sportovní hala byla z poloviny prázdná, jako by někteří fandové tušili, že tentokrát o oslavu basketbalu nepůjde. Trefili se.

Ač si chtěl domácí tým pohlídat úvod utkání, v němž propadl už na palubovce Brna, znovu jej nezvládl a stav 9:23 po první desetiminutovce byl ještě lichotivý. Hrubky v obraně dovolily soupeřkám snadné koše, na druhé straně střelba z nepřipravených pozic neměla šanci na úspěch.

Zatímco v utkáních nadstavbové skupiny A2 si trenér Rešetár pochvaloval hru svého týmu a láteřil jen nad udržením koncentrace po celých 40 minut, proti Brnu tomu bylo přesně naopak. Trutnov totiž odehrál špatný zápas, některé momenty ale byly výborné a divákům na chvilku vlily do mysli malou naději. Ta ale pokaždé trvala jen chvilku. Třeba za stavu 63:74.

Co naplat. V úterý nešlo o trutnovský večírek. Ten uspořádaly brněnské hvězdy v čele s Peckovou a Jurčenkovou.