Zatímco hráči Dvora Králové mohou být se sezonou spokojeni, neboť konečné páté místo je po záchranářských pracích v minulých sezonách úspěchem, tak ve Vrchlabí se opět vyvěšují černé prápory. Tamní tým po po loňském sestupu ze druhé ligy si vypije kalich hořkosti až do dna a po posledním místě opouští také krajský přebor.

Spartak Sklípek Vrchlabí – Slovan Broumov 3:5.

V utkání nejvzdálenějších účastníků přeboru se domácím nepovedl začátek. Po hrubé chybě a ztrátě figury musel kapitulovat Vít Rigo, překombinován soupeřem byl Ladislav Vancl. Ani Milan Beneš se nevyhnul špatnému propočtu a musel vzdát. První remízu pro domácí vybojoval Lubomír Tejkal. Perfektním výkonem se prezentoval Lukáš Skála, který sehrál nejlepší partii v KP a soupeři nedal šanci. Snížil tak na 1,5:3,5. Jiskru naděje pro domácí vybojoval na druhé šachovnici Ladislav Kovář, jenž o více jak 200 bodů silnějšího soupeře přehrál ve věžové koncovce. V posledních dvou partiích nejdříve Ondřej Trojan remizoval a v poslední Jakub Kalenský, který musel za stavu 3:4 vyhrát, odešel poražen.

Nejúspěšnějšími hráči v sezoně byli: Kovář a Rigo, kteří vybojovali 4,5 bodu. Čtyři body vybojoval na elitní šachovnici Tejkal.

ŠK AD Jičín – Dvůr Králové nad Labem 6:2.

Hráči Dvora Králové zajížděli k lídrovi přeboru v kombinované sestavě. Celý svět mohl on-line přes internet sledovat bitvu Milana Schwarze na první šachovnici proti velmistrovi Medunovi. Po bojovném výkonu odešel hostující hráč po třech hodinách poražen. Na druhé šachovnici podal sympatický výkon Marek Čeřovský, který podlehl až v koncovce. Na třetí šachovnici ztratil Leoš Čeřovský při přechodu do koncovky pěšce a toho dokázal jeho soupeř uplatnit k výhře. Dlouho držel vyrovnanou pozici Djordje Uverič, ale v koncovce získal po kombinaci jeho soupeř rozhodující převahu. Jediné vítězství vybojoval František Fuchs, když v koncovce střelce proti jezdci dokázal uplatnit výhodu jednoho pěšce. Martin Saučuk se ve střední hře bránil proti zkušenému soupeři, jenž se však v přechodu do koncovky přepočítal a Martin mohl bojovat o vítězství, spokojil se však s opakováním tahů a remízou. Náhradník týmu Rostislav Svída udržel černými i dalšího silnějšího soupeře a svoji pátou remízou (v pěti utkáních) potvrdil svou stoupající výkonnost. Milan Volf rozehrál partii velice nadějně, ale ve střední hře špatně počítal a jeho soupeř z toho vytěžil figuru a následně i partii.

Nejúspěšnějším hráčem sezony byl Fuchs, jenž vybojoval 6,5 bodů, Saučuk získal 5.

(jš)