Historicky prvním mistrem Královéhradecka je již týden hradecká Palma Omni. Druhý vážný adept na triumf Kousal Twist Trutnov uhájil titul vicemistra a to především díky pondělní výhře právě nad Palmou. Bronz vyházel rychnovský tým U vody, který do poslední chvíle pomýšlel na druhou příčku.

Avšak jeho prohra s Kobrami, a trochu nečekaný úspěch Kousala, jim stříbrná vrátka uzavřela. Na klubové Mistrovství České republiky odcestují vedle medailistů i další týmy, konkrétně všechny do sedmého místa. Pro ostatní letošní sezona končí.

Jinak tomu je u pětice celků, které za týden čeká Kvalifikace o dvě místa v příštím ročníku Extraligy sever. Poslední šanci na záchranu v ní bude mít jilemnický Vítkov, kterému letošní ročník vyšel z extraligistů nejméně. Narazí však na ambiciózní protivníky.

Vstupenky do kvalifikace si výkony ve svých okresních soutěžích vyházely Dvoračka Trutnov, Skol Cafe Žacléř a Rosengart Jičín, který je náhradníkem za odmítnuvší The Devills Dolní Bousov. Klíčové klání letošní sezóny se hraje v neděli 31. května od 11 hodin v sále restaurace U Kousala v Trutnově.