Shiffrinová je jistou vítězkou Světového poháru, protože sedm závodů před koncem má na prvním místě průběžného pořadí nesmazatelný náskok 719 bodů. 

Třiadvacetiletá Shiffrinová celkovým prvenstvím navázala na triumfy z předchozích dvou sezon, na kontě má také šest malých glóbů za vítězství ve slalomu. Americká reprezentantka má ve sbírce úspěchů také pět titulů z mistrovství světa a dvě zlaté olympijské medaile.

A že je bojovnice, ukázala i na následujícím videu. Vzpomíná, jak byla ve Špindlerově Mlýně v roce 2011 a jak byli čeští fanoušci báječní. A pokouší se vyslovit právě název dějiště dalšího dílu Světového poháru. 

Navzdory absenci Ester Ledecké přitahuje Světový pohár v lyžování ve Špindlerově Mlýně obrovskou pozornost. Podle aktuálních zpráv organizátorů jsou vstupenky na stání kolem trati na sobotní slalom vyprodané a ostaních lístků moc nezbývá.

Organizační cvrkot před startem Světového poháru lyžařek vrcholí. Tribuny ve Svatém Petru už v pátek zaplní diváci.
Lyžařský svět pohltí Špindl, parkovat se bude už ve Vrchlabí

Již v pátek se budou prohánět nejlepší světové lyžařky po černé sjezdovce ve Svatém Petru. V pátek pojedou obří slalom a v sobotu slalom. Krkonošské horské středisko zažije po osmi letech atmosféru velkých světových závodů. Bude napěchované fanoušky, závodními týmy, televizními a mediálními štáby z celého světa. Akci budou provázet mimořádná bezpečnostní a dopravní opatření. Jakmile se zaplní parkovací místa ve Špindlerově Mlýně, zůstane vjezd do města pro návštěvníky uzavřen a budou muset využít autobusovou kyvadlovou dopravu.

Po celou dobu konání akce bude platit zákaz vjezdu vozidlům s hmotností přesahující 3,5 tuny od Herlíkovic až do Špindlerova Mlýna.

Posily policistů

"Žádáme všechny návštěvníky, aby respektovali pokyny pořadatelů i policie v průběhu závodního víkendu a vyčlenili si na příjezd, parkování a dopravu do dějiště Světového poháru dostatečnou časovou rezervu," upozornil ředitel organizačního výboru Max Gottfried.

"Nasadíme výrazný počet policistů, kteří budou zajišťovat zejména veřejný pořádek, bezpečnost osob a majetku a dohled nad silničním provozem," řekl ředitel trutnovské policie Pavel Škandera. "Dá se předpokládat, že některá osobní auta se do Špindlu prostě nevejdou. Odstavovat je budeme průběžně na silnici z Vrchlabí ke Špindlu," dodal.

Jedničkou letošní sezony je Američanka Mikaela Shiffrinová. Před osmi lety debutovala ve Světovém poháru, den před svými 16. narozeninami, ve Špindlerově Mlýně. V březnu se tam vrátí v roli velké hvězdy.
Ve Špindlu vyplatí vítězce milion, vypraví speciální autobusy z Hradce či Prahy

Špindlerův Mlýn disponuje více než tisícovkou stálých parkovacích míst, navíc budou zřízeny další dodatečné plochy pro parkování vozidel. Jakmile se zaplní, bude vjezd do Špindlerova Mlýna uzavřen. Policisté budou auta vracet na záchytná parkoviště v okolí Vrchlabí. Do Špindlu se dostanou pouze ubytovaní hosté a obyvatelé. Všichni musí disponovat speciálním povolením k vjezdu. Ubytovaní hosté ho obdrží od svých hotelů a penzionů v digitální podobě, občané Špindlerova Mlýna si povolení vyzvednou v infocentru Skiareálu v centru města vedle hotelu Lomnice.

Kyvadlová doprava

"Fanoušci si mohou vybrat, zda jet až do Špindlerova Mlýna nebo zaparkovat ve Vrchlabí. Druhá možnost znamená jistotu nalezení parkovací místa v kterýkoliv čas během dne, naopak parkoviště ve Špindlerově Mlýně se v pátek i v sobotu velmi rychle zaplní. Nedá se určit přesný čas, kdy již fanoušci nemají pokoušet štěstí ve Špindlerově Mlýně a zaparkovat rovnou ve Vrchlabí, nicméně zkušenost mluví o tom, že jakýkoliv pokus po čase 8.30 bude marný," uvedl Gottfried.

Příprava na SP ve sjezdovém lyžování ve Špindlerově Mlýně.
Špindlerův Mlýn se chystá na souboj lyžařských hvězd. Po osmi letech

Odstavná parkoviště ve Vrchlabí budou postupně zřizována v části Vejsplachy u kruhového objezdu. Následně fanoušci využijí bezplatnou kyvadlovou autobusovou dopravu do dějiště závodů. Autobusy mají plánované intervaly 15 minut, v případě dopravní špičky však mají organizátoři připravené také dostatečné počty autobusů pro okamžité posílení. Worldcup Shuttle busy z Vrchlabí dojedou na autobusové nádraží ve Špindlerově Mlýně, odkud se budou po stejné trase vracet zpět do Vrchlabí.

Na trase z Vrchlabí do Špindlerova Mlýna budou pendlovat v patnáctiminutových intervalech speciální autobusy. Odstavná parkoviště pro automobily budou zřízena v části Vejsplachy.Zdroj: Skiareál Špindlerův Mlýn

Speciální autobusové linky

Autobusy World Cup Shuttles budou zastavovat u všech oficiálních parkovacích ploch. Organizátoři vypraví během kompletního závodního víkendu speciální nadstandardní linky z okolí Špindlerova Mlýna zdarma. Zajišťují také WorldCup speciály z vybraných měst České republiky - Prahy, Pardubic, Hradce Králové, Liberce, Mladé Boleslavi, Plzně.

"Očekáváme velký zájem diváků a v době konání Světového poháru bude vjezd do Špindlerova Mlýna postupně uzavírán. Jeden autobus je kratší než tři auta, ale uveze mnohonásobně více fanoušků. Oficiálním autobusům Světového poháru bude vjezd povolen a návštěvníci se tímto způsobem dostanou do Špindlu bez starostí s řízením," připomněl šéf organizačního výboru.

Ester Ledecká coby světová šampionka v březnu 2018.
Ledecká dala přednost snowboardu, ve Špindlerově Mlýně se na SP neukáže

Na Světový pohár v alpském lyžování se pečlivě připravují také policisté. "Je potřeba si uvědomit, že Špindlerův Mlýn má určitou kapacitu komunikací a parkovišť, která budou auty určitě naplněná vždy už v ranních hodinách. Ve spolupráci s organizátory zajistíme dopravu tak, aby Špindl nekolaboval, aby všichni byli schopní se do Špindlu dostat, aby doprava nekolabovala už na cestě z Vrchlabí," uvedl ředitel trutnovské policie Pavel Škandera.

I v době Světového poháru bude možné ve Špindlerově Mlýně lyžovat. K dispozici budou sjezdovky Medvědín, Horní Mísečky, Hromovka, Stoh a Labská. Ve Svatém Petru bude uzavřena pouze černá sjezdovka. Modrá i červená zůstanou v provozu.

PROGRAM SVĚTOVÉHO POHÁRU VE ŠPINDLEROVĚ MLÝNĚ        
PÁTEK 8. 3. - OBŘÍ SLALOM
8.30 Otevření areálu - DJ, soutěže, začátek vyřezávání ledové sochy
9.30 Slavnostní průvod od autobusového nádraží do Svatého Petra vedený bubeníky
10.00 Slavnostní zahájení
10.30 Obří slalom – 1. kolo
12.00 Program mezi koly ve fanzoně – DJ, soutěže
13.30 Obří slalom – 2. kolo
14.30 Neoficiální vyhlášení vítězek
15.00 Program ve fanzoně, dokončení ledové sochy
17.45 Slavnostní průvod z centra Špindlerova mlýna (od sněhové sochy Krakonoše) do Svatého Petra vedený bubeníky
18.00 Koncert kapely AURORA PARTY BAND
19.00 Oficiální vyhlášení výsledků & losování startovních čísel
19.45 Koncert kapely AURORA PARTY BAND
20.45 - 22.00 Afterparty – DJ Aleš Matoušek
               
SOBOTA 9. 3. - SLALOM
8.30 Otevření areálu - DJ, soutěže
9.30 Slavnostní průvod od autobusového nádraží do Svatého Petra vedený bubeníky
10.30 Slalom – 1. kolo / Slalom
12.15 Koncert kapely QUEENIE
13.30 Slalom – 2. kolo
14.30 Neoficiální vyhlášení vítězek
14.45 Oficiální vyhlášení výsledků
15.00 Program ve fanzoně

Příprava na SP ve sjezdovém lyžování ve Špindlerově Mlýně.
Špindlerův Mlýn se chystá na souboj lyžařských hvězd. Po osmi letech