Páteční novinka: Pouze se sedmi týmy se bohužel odehraje 16. ročník mezinárodního turnaje MEKR´S CUP - O pohár města Trutnova. Vítěz Euroligy a mistr ČR se totiž těsně před začátkem odhlásil.

Přinášíme oficiální oznámení generálního manažera ZVVZ USK Praha Marka Kučery:

Vážení,

klub ZVVZ USK Praha tímto oficiálně oznamuje odhlášení se z basketbalového turnaje MEKR´S Cup. Důvodem tohoto rozhodnutí jsou zdravotní problémy družstva. Už do přípravy 1.9. nastoupilo pouze 8 hráček, protože zbylé dosud hrají zámořskou WNBA. Tento týden bohužel došlo k onemocnění Aleny Hanušové a hlavně zranění Kateřiny Elhotové a Terezy Vyoralové. Naše neúčast na turnaji nás neskutečně mrzí, protože jsme s ním dlouhodobě počítali v naší přípravě na novou sezónu a i proto, že naší neúčastí narušíme celý chod turnaje včetně zážitků diváků. Omlouváme se tedy tímto, jak týmům, tak organizátorům a i divákům. Vězte, že nás to opravdu mrzí.

MEKR´S CUP tedy zůstane se sedmi účastníky ze šesti zemí, jediným českým zástupcem bude KARA Trutnov. Zápasy, které měl odehrát USK, budou zrušeny, ve skupině B zbyli jen tři účastníci. Program ostatních utkání zůstane zachován, změní se pouze časy nedělních utkání o umístění. O 7. místo se hrát nebude, toto umístění připadne družstvu na 4. pozici ve skupině A. O 5. místo se bude hrát v 10:30, o 3. místo ve 12:30 a finále ve 14:30.

---------------------------------------------------------------------------------------------

Ve skupině A se představí domácí oddíl a za soupeře bude mít zatraceně atraktivní kolektivy. Hned ten první ve čtvrtel od 17.30 bude silný. Vicemistr Slovenska a účastník Eurocupu – Piešťanské Čajky stoupají rok od roku nahoru do basketbalových výšin. Jejich ambice potvrzují čerstvé nákupy. Američanka Nadia Parkerová, kterou vedení klubu vyzvedlo ve středu na budapešťském letišti, aby mohla hrát na turnaji v Trutnově, bude se svými patnácti body na zápas z turecké ligy velkou posilou. Piešťany diriguje z postu rozehrávačky česká reprezentantka a exhradecká hráčka Kateřina Bartoňová.

V pátek v 17.30 začne duel Kara Trutnov – Lulea BBK. Úřadující švédský šampion se představí v Trutnově poprvé v historii a bude nepochybně pro diváky velkým lákadlem. Vedle dvou Američanek nastoupí i Belgičanka Vanlooová, která si před rokem zahrála proti Trutnovu v barvách Mondeville na turnaji ve Francii a zasypala jej řadou trojek. Že by favoritka exhibiční soutěže, která bude následovat po skončení zápasu Kary se švédským mistrem?

Třetí utkání domácího Trutnova ve skupině, které se odehraje v sobotu od 14.30, bude mít jasného favorita v ruském velkoklubu Dynamu Kursk. Třetí tým Euroligy i ruské ligy je nejčastějším zahraničním účastníkem trutnovského turnaje, přesto už dlouho čeká na vítěznou trofej, naposledy ji dobyl v roce 2008. Povede se mu to letos?

S kým a o jaké místo se utká domácí tým v nedělním vyvrcholení Mekr's Cupu, rozhodnou právě tyto tři zápasy.

Nabitá bude také skupina B. V ní se proti sobě postaví úřadující mistr České republiky a vítěz Euroligy ZVVZ USK Praha, mistr Německa a účastník Eurocupu TSV Wasserburg, mistr Slovenska a účastník Euroligy Good Angels Košice a v neposlední řadě účastník Eurocupu maďarský Pinkk Pécsi 424.

Jak vidno, nejen trutnovský fanoušek, ale každý český basketbalový nadšenec se v Trutnově nudit nebude. Chybět nebudou oblíbené exhibiční střelecké soutěže hráček a trenérů, pravidelná součást zdejšího turnaje. Odehrají se již v pátek večer. Půjde tak o zajímavé zpestření atraktivního duelu domácího týmu Kara Trutnov se švédským mistrem Lulea BBK.

O poločasové přestávce se představí v akci trenéři, kteří si to rozdají v trestných hodech. Po skončení zápasu Kary se skandinávským protivníkem budou hráčky z jednotlivých družstev soutěžit ve střelbě trojek za jednu minutu a ve střelbě z poloviny hřiště.

Střeleckou show bude moderovat komentátor České televize Tomáš Budka. „Loni jsem se bohužel nemohl turnaje zúčastnit kvůli přítomnosti na mistrovství světa basketbalu žen v Turecku, letos se velmi rád na tuto trutnovskou akci vracím," vyjádřila se známá tvář sportovního vysílání ČT. A co vy, váháte ještě nad účastí?

Jednodenní vstupné na turnaj Mekr's Cup – O pohár města Trutnova činí 30 korun, celoturnajové (čtyřdenní) 89 korun. Pod Krkonošemi se předvedou kluby ze šesti zemí, mistři Švédska, Německa, Slovenska, České republiky a týmy Euroligy a Eurocupu. Stojí za to je vidět.

Program turnaje

Čtvrtek 10. září
13.30: Dynamo Kursk – Lulea BBK. 15.30: TSV Wasserburg – Pinkk Pécsi 424. 17.30: Kara Trutnov – Piešťanské Čajky.

Pátek 11. září
13.30. Piešťanské Čajky – Dynamo Kursk. 17.30: Kara Trutnov – Lulea BBK (o poločasové přestávce tohoto zápasu proběhne exhibiční střelecká soutěže trenérů všech družstev). 20.00: Pinkk Pécsi 424 – Good Angels Košice.

Sobota 12. září
12.00. BBK Lulea – Piešťanské Čajky. 14.30: Kara Trutnov – Dynamo Kursk. 19.00: Good Angels Košice – TSV Wasserburg.

Neděle 13. září
12.30: A3 – B3 (o 5. místo). 14.30: A2 – B2 (o bronz). 16.30: A1 – B1 (finále).