V posledních sezonách se jilemnický klub potýká se stabilizací kádru. Jinak tomu nebylo ani v uplynulém ročníku. S konečným vyúčtováním jsou však v Jilemnici vcelku spokojeni. V play off sice vypadli již ve čtvrtfinále, přesto se nemusí stydět. Ve finále Českého poháru vybojovali totiž hráči z Pojizeří finále. V něm, stejně jako ve čtvrtfinále dlouhodobé soutěže, byli nad jejich síly hráči Chemcomexu Praha.

„Výrazně nám k těmto úspěchům pomohli hráči z Andy Liberec, s kterými jsme navázali spolupráci. Ta bude pokračovat i letos, Andy bude navíc v naší hale hrát své domácí zápasy. Doufáme, že nastolená spolupráce bude přínosem pro oba kluby,“ řekl prezident jilemnického klubu Milan Szabo.

Před novou sezonou došlo v kádru Sica k několika změnám. Někteří hráči svou činnost definitivně ukončili a nahradili je nadějní mladí sáloví fotbalisté. „Došlo k výrazným posunům týkajících se soupisky. Činnost ukončili hráči, na které nebylo spolehnutí a nebyli přínosem pro činnost mužstva. Odešli tak Bláha, Hegr, Vacek, Šťastný, Stránský, Brett nebo Sommer. Naopak do mužstva zapracováváme nadějné mladíky, kteří mají obrovskou chuť hrát sálovou kopanou. Věříme, že i přesto nebudeme hrát v lize druhé housle, potrápíme favority a popereme se o místa do play off,“ objasnil radikální řez v kádru Szabo.

Mezi kandidáty na příčky nejvyšší řadí prezident klubu Chemcomex Praha a Premium Stonava. Tedy účastníky loňského finále. Příprava na letošní sezonu probíhala v Jilemnici pouze v rámci vlastního klubu bez přípravných zápasů. Prvním testem nové sezony bude tedy zápas s Novým Borem.

„Nejvýraznějším tahounem pro nadcházející sezonu by měl být, stejně jako posledních letech, náš jediný reprezentant v sálovém fotbale Pavel Kraus. K němu určitě musíme připojit další zkušenější hráče Vaška, Paulů a Illnera nebo brankáře Kosa, Šulce a Hančila. Hodně očekáváme od v přípravě zatím velmi dobrého Koudelky a dále Krále. Přínos si také slibujeme i od nových mladých hráčů, kteří již v přípravě ukázali své schopnosti na velmi dobré úrovni,“ odkrývá možnosti týmu prezident klubu Szabo.

Změnou kádru a oživením hry se snaží představitelé klubu přivést zpět do ochozů fanoušky, kterých v posledních letech poněkud ubývá. Jilemničtí chtějí získat kvalitní zápasovou podporu. Připraveny jsou pro návštěvníky lákadla, kterými jsou například slosování vstupenek o ceny, přestávkové programy a další překvapení.

A jaké jsou cíle pro úvodní turnaj? „Očekáváme vyrovnaný boj o první body, který ponese opět všechny znaky začátků sezony. Výsledky tak mohou být velmi neočekávané. Rádi bychom získali aspoň tři body, i když to bude velice těžké,“ uvedl Milan Szabo.

První turnaj nové sezony proběhne v jilemnické hale již dnes. Otevře ho ve čtyři hodiny zápas domácích s Novým Borem. Dále se zúčastní již výše zmíněná Stonava a také FS SMR Plus Zlín.

Realizační tým

Trenér: Pavel Kraus
Vedoucí družstva: Jaroslav Jedlička
Zást. ved. družstva: František Hladík
Masérka: Eva Váňová
Lékaři: Martin Koldovský, Aleš Zahrádka
Prezident klubu: Milan Szabo
Soupiska

brankáři
Petr Hančil
Ondřej Kos
Michal Šulc

obránci
Pavel Kraus (kapitán)
Otakar Vašek
David Paulů
Petr Zuzánek
Kamil Makula
Vít Pivoňka
Filip Kuřík
Lukáš Bekr

útočníci
Jakub Illner
Miroslav Král
Josef Němec
Zbyněk Koudelka
Radek Šlechta
Martin Šnorbert
Martin Havel
Vojtěch Jíra
Jaroslav Smolík