Odvetný zápas čtvrtfinále Celostátní ligy byl připraven na sobotní odpoledne do místní sportovní haly. Domácí výběr si k němu pozval brněnského favorita. Gioia v prvním utkání vyhrála jednoznačně 8:2. Jilemnice do odvety vstupovala s cílem vrátit sérii ještě jednou na Moravu. To se ji však nepodařilo a sezona v nejvyšší soutěži pro ni skončila.

Jilemnice – Brno 2:3 (0:2)

Domácí přitom začali skvěle a měli navrch. Ve čtvrté minutě zachránila hostujícího brankáře Bartoně tyč, největší šanci pak spálil tváří v tvář stejnému muži Vavrinec. Jilemnice se střelecky trápila. Hosté ale hráli překvapivě pasivně a často se potýkali s nepřesnostmi.

Přesto na konci poločasu šlo Brno do dvoubrankového náskoku. Domácí od 15. minutě hráli pod hrozbou devítimetrového kopu. Šestý akumulovaný faul nakonec přišel po zákroku Paulů a následný trestný kop proměnil Prokeš. Půlminuty před koncem navíc Cenek navýšil na 2:0 a se Sicem to nevypadalo růžově.

„Přál jsem si, abychom vyhráli. Kluci byli nažhavení a podřídili tomu vše. Bylo to utkání, které snese přísné měřítko kvalitní sálovky," řekl Milan Szabo, prezident a trenér domácího týmu. Hráči mu po změně stran také začali dělat radost. Hráli koncentrovaně, zápas nezabalili a v jediné minutě vyrovnali výsledek na 2:2, když se nejprve prosadil Hradecký a poté Vašek. V závěru docházely Jilemnici síly a Gioia přebírala aktivitu. Tři minuty před koncem po rychlé kombinaci vsítil vítěznou trefu Ovčačík, domácí opět srovnat už nestihli.

„Chtěl bych pochválit hlavně gólmana Puše a obránce Vaška, kteří tým strhli. Děkuji ale všem hráčům, dřeli a makali. Hráli jsme tentokrát výborně, bohužel se od nás trochu odklonilo sportovní štěstí. V tomto zápase jsme se neměli za co stydět. Uznávám ale, že soupeř měl větší kvalitu a silnější kádr. Trochu mě však mrzí jeho chování po vyrovnání, kdy to neunesl. Pro nás ale bylo letos čtvrtfinále maximem, postup do finálového turnaje by se rovnal spíš zázraku," zhodnotil Szabo.

Turnaj s nejúspěšnějšími čtyřmi celky se letos odehraje v Luhačovicích. Tři jména postupujících jsou známa, poslední účastník vzejde z výsledku třetího utkání série mezi Zlínem a Poličkou.

Fakta – branky: 28. Hradecký, 28. Vašek – 19. Prokeš, 20. Cenek, 37. Ovčačík. První zápas 2:8, stav série 0:2, postupuje Gioia Brno). SK Sico SC Jilemnice: Puš – Vašek, Paulů, Šnorbert, Hradecký, Machát, Brádle, Srkal, Vavrinec, Kraus.

Ostatní zápasy: Větřní – Chemcomex Praha 2:7 (první zápas 4:6, stav série 0:2, postupuje Chemcomex), Zlín – Polička 3:1 (první zápas 0:1, stav série 1:1), Stonava – Nový Bor 6:1 (první zápas 5:2, stav série 0:2, postupuje Stonava).