A je po sezoně. Hráči jilemnického Sica jeli k odvetnému zápasu do Prahy s jiskřičkou naděje, kterou podporoval kvalitní výkon z prvního zápasu. Nakonec ale k dramatu nedošlo a druhé čtvrtfinálové klání skončilo dle papírových předpokladů výhrou Chemcomexu.

Chemcomex Praha – Sico Jilemnice 8:2 (4:0)

Úvod zápasu se nesl v duchu prvního střetnutí. Oba týmy hrály vyrovnanou sálovku se šancemi na obou stranách, nebezpečnější ale byli přece jen domácí. Ovšem gólového efektu se zprvu nedočkali ani oni. Úvodní branku tak vsítil až Šnídl v 10. minutě. Následně na tvrdou hru domácích doplatil zlomeným palcem hostující Šimek. Musel ze hry a Jilemnice tak přišla o důležitý článek své sestavy.

„Myslím si, že to byl zlomový okamžik. Do té doby byla hra vyrovnaná, šance měly oba týmy, ale potom se nám úplně rozbila a byli jsme bezradní,“ viděl hlavní příčinu porážky svého týmu Milan Szabo. Dokonce poločasu se domácí trefili ještě třikrát a o výsledku a postupujícím bylo prakticky rozhodnuto.

„Domácí tým hrál hodně dobře a zaslouženě postoupil. Když dají Pražané dvě tři branky, tak se s nimi hraje pak těžko. Je to zkušený tým a zápas už si pohlídá. Jeho hra sice byla hodně tvrdá, mnohdy až za hranicí únosnosti, ale účel světí prostředky, což se zde potvrdilo,“ řekl dále Szabo.

Čtyřbrankový náskok však domácím nestačil. Hned na začátku druhého poločasu přidali další dva góly a teprve pak alespoň korigoval Kraus. Druhou jilemnickou branku vsítil až v samotném závěru Král.

Branky: 10., 15.., 18. a 33. Šnídl, 16., 23. a 36. Šafránek, 22. Rott – 32. Kraus, 38. Král. Sico Jilemnice: Kos – Paulů, Vašek, Šimek, Šnorbert, Ernekr, Kraus, Král, Šlechta, Smolík.

Výsledky čtvrtfinále

Zlín – Klatovy 4:2 (stav série 2:0, postupuje Zlín), Polička – Prachatice 1:2 (stav série 2:1, rozhodl zlatý poločas, kde utkání skončilo 1:1 a na penalty postoupila Polička až v 6. sérii v poměru 5:4), Praha – Jilemnice 8:2 (stav série 2:0, postupuje Praha), Stonava – Vamberk 4:1 (stav série 2:1, rozhodl zlatý poločas, Stonava vyhrála 2:0 a postoupila)

Semifinálové dvojice:

Zlín – Stonava, Chemcomex – Polička.

Finálový turnaj se odehraje za 14 dní v Jilemnici!