Bronzová medaile, páté místo a šesté místo.

Vynikajících výsledků dosáhli zástupci oddílu Powerteam FMServis Trutnov na dlouho očekávaném mistrovství světa v silovém trojboji do Leamington Spa v Anglii, které tam probíhalo o druhém zářijovém týdnu.

Z Krkonoš se na ostrovy vydali tři borci, přičemž jeden z nich odjížděl na šampionát v roli obhájce titulu mistra světa. Zlatou medaili si v loňském roce z kanadského Calgary přivezl Jaromír Kratochvíl. Společně s ním se na šampionátu za kanálem La Manche představili ještě dva Petrové, Mrkvica a Hron.
Úpický silák Petr Hron však soutěžil pouze v jedné z disciplín, a to v benchpressu, kde nakonec obsadil velmi pěkné šesté místo.
Kratochvíl s Mrkvicou už absolvovali kompletní program silového trojboje – dřep, benchpress, mrtvý tah.

Jako první ve své váhové kategorii do 100 kg zasáhl do mistrovství Jaromír Kratochvíl. Ve velmi silné konkurenci, kdy se na startovní listině objevila i zvučná jména jako Bitek z Irska, Burke z Anglie a Avola z Finska, bylo poměřování sil napínavé do poslední chvíle.
Na trutnovského powerlifaře s výkonem 375 kg ve dřepu, 237,5 kg v tlaku (národní rekord) a 270 kg v mrtvém tahu, což dělalo celkový součet 882,5 kg, vyšel nakonec bronzový stupínek.

V poslední den mistrovství světa se řada dostala na Petra Mrkvicu, jenž startoval v kategorii do 125 kg. Osmadvacetiletý trutnovský pořízek se silovému trojboji věnuje teprve rok, přesto v konkurenci nejlepších trojbojařů planety obstál.

Jeho výkon se po třech disciplínách zastavil na hodnotě 875 kilogramů. V jednotlivých odvětvích závodu si vedl následovně: v dřepu dokázal zvednout 340 kg, v benchpressu dal 225 kg a v závěrečném mrtvém tahu oddělil činku od země se závažím 315 kg.