Dalo by se říct, že se jednalo o klasický každoroční vstup elitní české formacedo ostrého závodění. To sice ano, jenže na to už další podniky nenavázaly. Přišla totiž závodní stopka, kterou nikdo nemohl čekat!

Na vině byla koronavirová pandemie a s tím spojené zrušení další, poměrně velké části sezony.

Od té doby uplynulo už více než dva a půl měsíce. Cyklisté mohli pouze trénovat, nějaký čas dokonce jenom individuálně, teď už mohou jezdit ve skupinkách.

Nechtěné „přípravné“ období ovšem zdaleka nekončí. Ještě více než měsíc se královéhradečtí silničáři dalšího ostrého startu nedočkají.Ten by mohl přijít až zkraje července, kdy je na programu čtyřdenní etapový závod Sibiu Tour v Rumunsku a dlouhodobě nejlepší český tým Elkov Kasper figuruje mezi přihlášenými.

Na domácí scéně by se Hradečtí mohli poprvé v obnovené sezoně představit18. července, kdy se má jet podnik Českého poháruv Záboří. Poté by mohly následovat závody Lidice(19. 7.), Vysočina (30. 7. - 2. 8.) a silně obsazený Czech Cycling Tour s mezinárodní účastí (6. - 9. 8.).

Tuzemským vrcholem stáje Elkov Kasper by pak měl být republikový šampionát. Ten se má uskutečnitv Mladé Boleslavi (20. 8. - časovka jednotlivců, 22. 8. - závod s hromadným startem) a právě jezdci hradeckého týmu zde budou obhajovat obě prvenství (Jan Bárta a František Sisr).