Celou její plochu pokrýval koberec, na který organizátoři nanosili lavice k sezení a navezli pro turnaj to nejdůležitější šipkové terče (deset kusů). V hracím prostoru i mimo něj byla příjemná pokojová teplota, za což je třeba pochválit. Stejně tak jako dobroty v podobě klobásek a krkoviček, které se grilovaly venku před vchodem. Už jen z těchto důvodů se šipkařům muselo ve Vítězné líbit.

Sportovní program startoval v 10 hodin turnajem mládeže. Bohužel stejně jako před měsícem v Úpici dorazilo pouze kvarteto šipkařských nadějí. V nejlepší formě se ukázal junior Martin Petr hájící barvy prvoligových Vlčic. Mezi žáky byla nejúspěšnější dívka Aneta Mikundová, která v celkovém pořadí brala bronz. V této kategorii tedy pro příště nezbývá než doufat v lepší zítřky, co se slabé účasti týče.

Hodinu před polednem zahájili své bitvy i dospělí. Nejprve v kategoriích dvojic a kolem čtrnácté hodiny byli spuštěni také jednotlivci. Překvapením dne se stal ženský pár, který byl doslova slepen těsně před začátkem turnaje. Martina Henclová a Dagmar Koudelková přijely bez svých spoluhráček a tak se do soutěže pustily společně. Bylo z toho finále, kde nakonec podlehly vítězkám Veronice a Jitce Cejzlarovým. Bronz brala Karolína Rumlová s Ivou Zálabskou. Iva si připsala ještě jeden kov, a to ten nejcennější, když kralovala turnaji jednotlivkyň. To u mužů se žádné velké překvapení nekonalo. Nejvyšší příčky obsadili favorité.

Ve finále jednotlivců se sice nepředstavili ti nejvážnější kandidáti na vítězství, ale Josefové Hejl a Horáček si za své výkony finále stoprocentně zasloužili. Nakonec byl šťastnější prvně jmenovaný a to i přesto, že se do finále probil ze strany jednou poražených. Přespolní hráč z Rychnova nad Kněžnou připojil ke zlatu ještě stříbro ve dvojicích a stal se tak vůbec nejúspěšnějším účastníkem pátého Šipkohraní.

Do konce sezóny jednotlivců v severovýchodních Čechách zbývá něco málo přes měsíc. Vrcholem bude finálový turnaj celoroční soutěže Mistrovství SVČ, který se uskuteční 6. prosince v Dolní Kalné. Lídry žebříčků jsou v těchto chvílích Iva Zálabská a Ladislav Vyhlíd. Za měsíc ovšem může být vše jinak. Do konce listopadu se ještě odehraje spousta místních turnajů a v samotném finále se bude hrát dokonce o čtyřnásobek běžných bodů. Zahraje si o ně nejlepších 80 mužů a 30 žen z žebříčků k 30. listopadu. Takže to ještě určitě bude velmi dramatické.

ONDŘEJ VYLÍČIL