Akci uspořádal šipkový oddíl tělovýchovné jednoty Sparta Úpice ve spolupráci s šipkovým klubem Zifčák Úpice a podpořilo ji hned několik sponzorů v čele s hlavními partnery Městem Úpice a náchodským pivovarem Primátor. Sněhová kalamita na silnicích zkomplikovala cestu do Úpice většině týmům. Nakonec ale všichni v pořádku dorazily a turnaj tak odstartoval pouze s minimálním zpožděním.

Osm týmů a v nich na sedm desítek hráčů to jsou solidní čísla. Turnaje se totiž mohli zúčastnit pouze neregistrovaní fotbalisté respektive registrovaní šipkaři a právě proto lze tento počet hodnotit kladně. Zásadní omezení, díky kterému je akce výjimečná, jedinečná a odlišná od jí podobných, dokonale zatraktivnilo celý fotbalový turnaj. Mírným favoritem byl obhájce loňského prvenství Baník Žacléř, ale také ten, podobně jako všechna ostatní družstva, měl ve svých řadách méně fotbalově nadané hráče (snad mi prominou). Právě to ale, ve spojení s těmi zkušenými, dalo celé soutěži ten pravý náboj. Tipnout si vítěze před startem bylo skutečně těžkým oříškem.

V samotné hře se ale záhy ukázalo, že jen dva týmy jmenovitě Baník Žacléř a Zifčák Úpice se budou přetahovat o prvenství a ostatním zbude boj jen o bronz. Za celý den neokusil ani jeden z výše jmenovaných hořkost porážky. Avšak Baník si připsal o jednu remízu méně a to rozhodlo. Žacléřští tedy po roce stanuli opět na stupni nejvyšším, Zifčák s dvou bodovou ztrátou bral stříbro. Pořádný souboj se strhl o třetí pozici. Tu si nakonec vysloužil úpický celek Golden Boys, který tvořili držitelé zlatých míčů pro nejlepší fotbalisty starého kontinentu v čele s nezapomenutelným Holanďanem Ruudem Gullitem (čteno Chulitem). Dostat do Úpice tento elitní výběr byl pro pořadatele nelevný úkol, ale s přispěním samotných hvězd se to podařilo a diváci si tak mohli užívat jejich fotbalového umění. Pikantností ovšem je, že "zlatí hoši" inkasovali nejvíce branek ze všech mužstev a na medaili jim stačily pouhé tři výhry a devět bodů (osmý Soudek měl o pouhé tři body méně).

Program divákům nabízel nejen fotbalové mače, ale také další vložené soutěže. Odehrál se turnaj týmů v šipkách a proběhly i různé individuální dovednostní fotbalové disciplíny jako žonglování, penalty či slalom. Atmosféru podporovala po celý den hudební produkce a komentátor. Nechyběla pochopitelně ani kantýna, ve které se aktéři i diváci mohli za rozumnou cenu kdykoli občerstvit či posilnit.

Zakončení akce obstaralo tradiční vyhlášení všech uskutečněných soutěží. Věcné ceny byly připraveny pro všechny zúčastněné a také pro nejlepší v jednotlivých vložených disciplínách. Z celé akce bylo pořízeno mnoho fotografií, které včetně kompletních výsledků lze najít na webu pořadatele www.navrchol.cz/sparta. Závěrem se sluší ještě jednou poděkovat všem malým i větším sponzorům a v neposlední řadě divákům i samotným hráčům.

Konečné pořadí - FOTBAL

1. Baník Žacléř (B. Uhříček, L. Vít, J. Vít, V. Görner, A. Kamenický, J. Kožuch st., J. Kožuch ml., J. Doležal, L. Svoboda)
2. Zifčák Úpice (A. Šulitka, D. Lorenc, J. Černý, J. Adam, P. Janku, J. Janku, T. Burdilák, M. Hornáček)
3. Golden Boys Úpice (J. Sobolík Gullit, M. Šrámek Beckenbauer, L. Trdlikát Zidane, O. Vylíčil Platini, M. Růžička Nedvěd, R. Odvárko Cruyff, J. Rejchrt Eusébio, J. Kozák Ronaldo, P. Stach van Basten, O. Lukáček Masopust)
4. Noví koně Velká Jesenice (T. Slabý, J. Horvát, L. Horvát, J. Chudjak, M. Jelen, L. Jelen, L. Runštuk, A. Petrová)
5. Starokata Jičín (J. Patočka, K. Malát, M. Šuk, P. Janoušek, L. Novotná, R. Bílková, R. Novotná)
6. Dub Dvůr Králové (M. Mencl st., M. Mencl ml., J. Mencl, T. Mencl, Z. Felgr, J. Kött, D. Markl)
7. Skala bar Trutnov (L. Köszegi, T. Vodvárka, P. Sucharda, R. Kuric, M. Sekyra, J. Bouška, P. Sprinz, M. Bažant, O. Vosmek)
8. Soudek Arnultovice (J. Roman, M. Hek, R. Holman, D. Kuja, R. Kucírek, M. Kucírek, J. Jaroš, P. Klazar, M. Svitavský)

Konečné pořadí - ŠIPKY

1. Skala bar Trutnov
2. Golden Boys Úpice
3. Baník Žacléř
4. Dub Dvůr Králové
5. Starokata Jičín
6. Zifčák Úpice
7. Soudek Arnultovice
8. Noví koně Velká Jesenice

Cena Diega Maradony aneb žonglování

1. Tomáš Burdilák (Zifčák Úpice)
2. Michal Svitavský (Soudek Arnultovice)
3. Lukáš Vít (Baník Žacléř)

Cena Antonína Panenky aneb penalty

1. David Markl (Dub Dvůr Králové)
2. Libor Svoboda (Baník Žacléř)
3. David Lorenc (Zifčák Úpice)

Cena Tomáše Rosického aneb slalom

1. Romana Bílková (Starokata Jičín)
2. Petr Sprinz (Skala bar Trutnov)
3. Tomáš Slabý (Noví koně Velká Jesenice
3. Jiří Vít (Baník Žacléř)

Trochu statistiky

Odehráno minut: 364 (28 utkání)
Nastříleno branek: 128
Průměr vstřelených branek na zápas: 4,6
Nejlepší střelec: Lukáš Vít (Baník Žacléř) - 15 branek
Nejlepší brankář: Břetislav Uhříček (Baník Žacléř) - inkasoval 8 branek
Nejvyšší výhra: Dub - Soudek 6:1, Baník - Golden Boys 5:0
Nejvyšší počet branek v jednom utkání: 9 branek (Golden Boys - Dub 5:4)
Počet vlastních branek: 1 branka (Starokata)
Nejstarší hráč: Josef Doležal (Baník Žacléř) - 57 let
Nejmladší hráč: Matěj Kucírek (Soudek Arnultovice) - 16 let
Nejméně hráčů na soupisce: Starokata Jičín a Dub Dvůr Králové (7 hráčů)
Nejvíce žen na soupisce: Starokata Jičín (3 hráčky)
Nejvzdálenější účastník: Starokata Jičín (63,5 km)
Odházeno šipek: 1848 (44 her High Score a 44 her Low Score)
Naházeno bodů v High Score: 16027
Průměr bodů v High Score na jednoho hráče: 364
Naházeno bodů v Low Score: 15240
Průměr bodů v Low Score na jednoho hráče: 346