Do něj se ze základní části nominovala šestice celků, které nejprve absolvovaly bitvy ve dvou finálových skupinách, z nichž nejlepší dva postoupily do play off přesněji do semifinále. Typická pro Zimní ligu byla tradičně skladba zápisu z utkání, který startujícím nabízel vedle ostřílené 301 či Cricketu v různých variantách například i v soutěžích zřídka využívané High Score, Shanghai či vymazávanou.

Mezi největší favority patřili obhájci loňského prvenství hráči 3 PÉ Vlčice či pětinásobní zimní mistři a nejúspěšnější tým historie soutěže DC Vrchlabí. Minimálně medailové ambice však měla všechna družstva.

Hokejisté Dvora Králové nad Labem v derby hladce přehráli rivala z Trutnova.
Derby jasně pro Rodos. Vrchlabským desítka zhořkla zraněním Hlaváče

Vyhrát ale může pouze jeden, ten nejsilnější, a tak startovní pole postupujícím časem řídlo. Jako první se s finálovou účastí rozloučili Piráti z Paluby Dvůr Králové a Snílci Úpice, kteří neprošli sítem finálových skupin. Záhy je následovala další dvojice Šup Šup Česká Skalice a DC Vrchlabí, avšak v tomto případě mělo vypadnutí medailovou náplast, protože k němu došlo v semifinále a o bronz se nehrálo.

Posledním, kdo odešel se sklopenou hlavou, byl tým Jemné párky Jičín a to po finálové porážce. Také on se těšil z medailového zisku konkrétně stříbrné hodnoty, čímž zaznamenal pro město Jičín nejlepší výsledek v historii Zimní ligy. Nejšťastnějším, nejlepším a především jediným neporaženým bylo uskupení 3 PÉ Vlčice.

Trio Roman Pech, Martin Petr, Petr Zumr v letošním ročníku vyhrálo všechna klání základní i finálové části a proto zaslouženě dosáhlo na druhý titul zimního šampióna v řadě.   (VOn, vlk)

Nick Goepper.
Big Air v České republice: do Deštného dorazí olympijský vítěz i legenda X Games