Na oblíbené sportovní klání se přihlásil rekordní počet jezdců (41) z místních jezdeckých klubů Lánova, Strážného, Černého Dolu, Harty a dalších. Závodilo sice jen 37 jezdců, i tak ale šlo o rekordní počet ze všech dosavadních ročníků. Účastníkům přálo po celý den počasí a k potěše pořadatelů do areálu zavítalo také hodně diváků. Samotnému soutěžení předcházelo slavnostní defilé a v 10.15 krkonošské klání začalo.

Závodiště bylo perfektně připravené, rozhodčí stáli na stanovených místech a pro početné obecenstvo bylo připraveno kryté sezení pro případ deště nebo přílišného sluníčka. Nechybělo ani bohaté občerstvení, pro pitný režim dostatek nápojů a rožnilo se také chutné jehněčí.

Závody byly vyhlášeny pro děti do 10 let s doprovodem, juniory a dospělé. Z disciplín to byl například překážkový parkur a oblíbený western. Po loňském ročníku byl opět zařazen „skok mohutnosti". Opět ho vyhrál skvělý jezdec Petr Ondrák na Quittance z ranče Žižkova skokem přes překážku ve výši 160 centimetrů. O překonání rekordní výšky se pokusí jezdec Ondrák v příštím jubilejním desátém ročníku. Sám poznamenal, že byl na to připravený již v tomto závodě, leč zatím se to nepodařilo.

Vítězové disciplín

ZL dospělí: Veronika Veselá (Queen Ranč Žižkova). Skok mohutnosti: Petr Ondrák (Quittance Ranč Žižkova). Z dospělí:Petr Ondrák (Quittance Ranč Žižkova). Z junioři: Kristýna Kalenská (Leo JK NO LIMITS). ZM pony: Simona Olhová (Kyty restaurace u Pajerů). ZM koně:Kristýna Kalenská (Leo JK NO LIMITS). Western: Simona Olhová (Kyty restaurace u Pajerů).

Jak uvedl moderátor vydařeného víkendového klání Pulpán, za nejlepšího jezdce letošního ročníku byl označen Petr Ondrák. Mezi jezdkyněmi pak nade všemi vyčnívala Simona Olhová.

Vůbec největší poděkování ale patřilo hlavní pořadatelce a organizátorce všech dosavadních ročníků, a to paní Kopecké z Ranče na Kopečku, která se již nyní zamýšlí nad uspořádáním jubilejního desátého ročníku.

(sin, to)