Organizátoři přitom neustále závody překládali a čekali až se vítr umoudří. Neustále posouvali start, přesto se závodníci ani k jednomu soutěžnímu skoku nedostali.

„Stále jsme závody odkládali z jediného důvodu. Kdyby proběhl alespoň jeden start, bylo by to vyznamenání pro celou partu lidí, která na programu dlouhodobě pracovala. Není to příliš standardní postup, ale byla to dohoda s FIS. Je to frustrující, chtěli jsme připravit divákům perfektní podívanou, ale počasí se nám opět postavilo do cesty,“ řekl v pondělí odpoledne Rostislav Jozífek, předseda organizačního výboru.

Organizátorům komplikoval situaci sníh i vítr, ale skutečným strůjcem zrušení byl samotný silný vítr.

„Sněhu bylo dost, ale v tom problém nebyl ani trochu. Šlo o vítr, který neustával. S ním si bohužel zatím poradit nedokážeme,“ smutnil Rostislav Jozífek.

Neodskákané závody rovná se vracení vstupného. V Harrachově až na malé problémy po sobotním odkladu proběhlo všechno téměř hladce.

Uskutečnila se pouze sobotní kvalifikace

„Vstupné jsme vraceli. Je pravda, že v sobotu už byly peníze přesunuty na druhém konci Harrachova. Měli jsme trochu technické problémy a panovala mírně bojovná nálada, ale nakonec jsme vše v tomto ohledu zvládli. V neděli to již podle mých zpráv bylo bez problémů. Lístky se dají stále proplatit, pracujeme však také na tom, aby mohly vstupenky z neuskutečněného víkendu platit na závody v letech na lyžích, které pořádáme v lednu,“ sdělil dále předseda organizačního výboru.

Žádný ze skokanů si tudíž na své konto nepřipsal další body do celkového pořadí. Uskutečnila se pouze sobotní kvalifikace. A Češi si v ní nevedli špatně.

Do hlavního závodu jich postoupilo hned sedm. Nelepší z nich byl Antonín Hájek, který si vyskočil jedenáctou pozici. Pojizerský zástupce Roman Koudelka si doskočil pro solidní šestnáctou pozici.

Nejdelším kvalifikačním skokem se blýskl Nor Andreas Jacobsen, který o pouhé dva metry zaostal za rekordem můstku Janneho Ahonena, který čítá 145 metrů.

Na závody však už vinou počasí, jak víme, nedošlo.

(jp)