Z Mladé Boleslavi si východočeské družstvo přivezlo první vítězství nad tamní Slovankou 78:72. „Za výhru jsem hrozně rád, protože kdybychom se eventuálně se Slovankou střetli v boji o medaili, víme, že se tam vyhrát dá,“ radoval se trenér Trutnova Martin Petrovický.'

Ve škodováckém městě Kara letos už předtím dvakrát zápas ztratila. V základní části prohrála 61:68 a pak nezvládla ani čtvrtfinálový duel Českého poháru 86:87. Jenomže ostatním ligovým týmům v Mladé Boleslavi také pšenka nekvetla. Vždyť až do neděle zdejší halu dobyly pouze Frisco Brno a USK Praha. Teď i Kara Trutnov.

„Byl to úplně stejný zápas, jako oba předchozí, které jsme tam sehráli. Vedení se střídalo, trošku vyhecované. Prostě výborná generálka na play off, z hlediska přípravy nemělo utkání chybu,“ pochvaloval si hostující kouč.

Kuriózní situace se odehrála na palubovce hned v úvodních minutách střetnutí. Domácí basketbalistky utekly do vedení 11:0, aby se pak po oddechovém čase hostující lavičky skóre stejně brzy srovnalo na 11:11.

„To je basket. Domácí hráčky nastoupily uvolněně, běhaly, chtěly hrát. Kdežto my jsme k zápasu přistoupili s tím, že se budeme navzájem oťukávat. Jako bychom nečekali, že soupeř do toho před play off bude chtít nějak extra jít. A najednou to bylo 11:0,“ pravil trutnovský trenér. „Time-out jsem si vzal hlavně proto, abychom si to srovnali v hlavě. Naopak soupeř viděl, že mu to jde, tak asi podvědomě polevil,“ poznamenal Petrovický.

Už to tak je, že začátky utkání v basketbale většinou nerozhodují. I nedělní bitva se lámala až v poslední čtvrtině a Trutnov konečně po dvou neúspěšných koncovkách závěr duelu v Mladé Boleslavi zvládl. „Hodně tam zaúřadovala Darča Mišurová,“ chválil kapitánku Kary, která nastřílela 28 bodů. „Neměla sice tak exkluzivní střelbu z velké vzdálenosti, jak jsme u ní zvyklí, ale o to víc najížděla pod koš. A ty nájezdy proměňovala, nebo z nich našla volnou hráčku, která pak dávala snadný koš,“ všiml si trenér.

Vyřazovací boje v ŽBL začínají o víkendu. Trutnov ve čtvrtfinálové sérii vyzve Valosun Brno. „V tréninku se budeme snažit připravit na situace, ze kterých soupeř těží a budeme se chtít dostat i do takového toho laufu,“ nastínil krátce trutnovský vůdce, jak pod horami vyplní týden před play off.

PLAY OFF ŽBL

čtvrtfinálová série

sobota 13. března, 17.30
Kara Trutnov – Valosun Brno

neděle 14. března, 17.30
Kara Trutnov – Valosun Brno